Trwa ładowanie...
d3kz30a

Podkarpackie/ 20 zezwoleń w tarnobrzeskiej SSE w 2015 r.

Utworzenie prawie 420 nowych miejsc pracy zadeklarowali inwestorzy, którzy otrzymali w 2015 roku 20 zezwoleń na działalność na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE). Nakłady inwestycyjne wyniosą w sumie niemal 240 mln zł.
Share
d3kz30a

"Jestem zadowolony z tych danych"- powiedział PAP dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) Maciej Ślęzak. Agencja zarządza TSSE.

Dyrektor podkreślił, że w planach na miniony rok było przyznanie 15 zezwoleń. "Plan udało się wykonać z nadwyżką, a już mam przygotowane kolejne projekty, które mam nadzieję, zakończą się zezwoleniami w pierwszym miesiącu 2016 r." - dodał Ślęzak.

Z przyznanych w 2015 roku 20 zezwoleń 8 to reinwestycje, pozostałe otrzymali nowi inwestorzy w strefie. Najwięcej zezwoleń otrzymały firmy z branży spożywczej i metalowej.

d3kz30a

Wśród firm, które zainwestują w TSSE, jest m.in. Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice II. Firma za blisko 8 mln zł zamierza uruchomić produkcję granulatów zawierających głównie wypełniacze mineralne własnej produkcji, są one później wykorzystywane w dalszym procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Natomiast spółka Datra z Bielska-Białej - w podprzemyskiej gminie Orły - planuje wybudować zakład produkujący soki z owoców i warzyw. Koszt inwestycji to ponad 100 mln zł, pracę znajdzie ponad 80 osób. Z kolei firma Materialise rozbuduje istniejący już zakład produkcyjny w podstrefie Wrocław Kobierzyce, gdzie produkować będzie m.in. wyroby z tworzyw sztucznych w technologii 3D.

W przemyskiej podstrefie zainwestuje natomiast spółka Eurosystem Pro. Firma zbuduje nową halę produkcyjną wraz z linią technologiczną; produkowane tam będą m.in. pokrycia dachowe.

Ślęzak zaznaczył, że strefa powiększyła się w 2015 roku o 66 ha. Nowe tereny zostały objęte strefą m.in. w Radomiu, Jaśle, Tarnobrzegu i Łapach na Podlasiu.

d3kz30a

"W 2016 roku także chcemy poszerzyć obszar strefy o kolejne tereny. W planach mamy pozyskać nowe tereny w podstrefach m.in. w Przemyślu i Radomiu. Zamierzamy również przygotować strategię budowy nowych hal produkcyjnych pod wynajem" - podkreślił Ślęzak.

W minionym roku ARP wybudowała taką halę w podstrefie w Stalowej Woli, która została już wynajęta przedsiębiorcy.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano 305 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8,16 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1743 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

d3kz30a

Podziel się opinią

Share
d3kz30a
d3kz30a