Trwa ładowanie...
d1c92mb

Podkarpackie/ Kongres 590 odbędzie się 17-18 listopada w Jasionce

Kongres 590 z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa NBP Adama Glapińskiego odbędzie się 17-18 listopada w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie).

Share
d1c92mb

Wydarzenie wzięło swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.

Głównym organizatorem jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, b. prezesa NBP, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Partnerem imprezy jest woj. podkarpackie.

W środę na konferencji prasowej w Rzeszowie marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że będzie to ważne wydarzenie gospodarcze w skali kraju.

Jak mówił, celem forum ma być wymiana myśli i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. "Myślę tu o menadżerach, znanych zarówno w kraju, jak i na całym świecie, o liderach dużych firm prywatnych, Skarbu Państwa i giełdowych - dodał marszałek.

d1c92mb

Ortyl zaznaczył, że istotnym elementem kongresu będzie też udział startupów. Ponadto, liczy, że w forum wezmą udział naukowcy z Polski i Europy, oraz eksperci ekonomiczni.

Według marszałka dyskusje i panele, które będą się odbywały w ramach kongresu pozwolą wypracować rekomendacje do zmian ustawodawczych. "Wnioski, jakie padną w trakcie kongresu ubogacą również Strategię (na rzecz - PAP) Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Morawieckiego" - dodał.

W trakcie kongresu prezydent Andrzej Duda wręczy nagrody gospodarcze. Jak powiedział obecny na konferencji dyr. departamentu promocji i współpracy gospodarczej urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Piotr Karnas, jedna z nagród zostanie przyznana w tzw. bitwie startupów.

Karnas ujawnił, że wśród zagranicznych gości będzie m.in. Bruce Dickinson znany z zespołu Iron Maiden, a obecnie właściciel linii lotniczych, oraz znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby.

d1c92mb

W trakcie kongresu odbywać się będą panele w sześciu blokach tematycznych, od branż tradycyjnych, np. spożywcza, po nowe technologie.

Prelekcje wygłoszą też m.in. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, prezes NBP Adam Glapiński, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz prezesi największych polskich spółek, w tym m.in. Orlenu i PGNiG.

Patronat medialny nad kongresem objęła Polska Agencja Prasowa.

d1c92mb

Podziel się opinią

Share
d1c92mb
d1c92mb