Trwa ładowanie...
dc5xusl
dc5xusl

Podkarpackie/ W Jaśle w call center pracę znajdzie ponad 200 osób

W pierwszej połowie 2015 r. w Jaśle (Podkarpackie) otwarte zostanie Centrum Usług Biznesowych (call center) Grupy Kapitałowej Loyd. Zatrudnienie znajdzie ponad 200 osób m.in. niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dc5xusl

Inwestycja Grupy Kapitałowej Loyd otrzymała wsparcie ze strony władz samorządowych. Jak poinformował PAP burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, podpisane zostało specjalne porozumienie o współpracy. W jego ramach inwestor będzie prowadził rekrutację poprzez miejscowy Powiatowy Urząd Pracy, oznacza to, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały osoby z powiatu jasielskiego.

Jak zaznaczył dyrektor zarządzający Sales Concept, spółki należącej do Grupy Kapitałowej Loyd Cezary Lewiński, w jasielskim centrum pracę znajdą bezrobotni ze szczególnym uwzględnieniem osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy. "To szansa dla osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz tych, którzy ukończyli 50 rok życia lub młodych, ale nieposiadających wyższego wykształcenia" - dodał.

Zdaniem burmistrza Jasła, każde nowe miejsca pracy, a szczególnie te, w których obok siebie, pracują niepełnosprawni i pełnosprawni, jest niezwykle istotne. "Taka sytuacja przyczynia się do kształtowania społeczeństwa świadomego i zintegrowanego. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z inwestorem" - podkreślił Czernecki.

dc5xusl

W jasielskim centrum pracować będą osoby zajmujące się m.in. telerekrutacją, windykacją należności, pośrednictwem pracy oraz rejestracją. Wśród wymagań podczas rekrutacji będzie m.in. znajomość podstawowych programów komputerowych oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Stopa bezrobocia w pow. jasielskim na koniec września wynosiła 15,4 proc.

Niedawno Grupa Loyd poinformowała, że podobne centrum, jak to w Jaśle, otwarte zostanie w przyszłym roku w Sanoku (Podkarpackie), tam pracę znajdzie nawet 150 osób. Natomiast w listopadzie Grupa planuje otworzyć call center w Przemyślu także na Podkarpaciu.

W województwie działa już Centrum Usług Biznesowych Grupy w Krośnie. Obecnie zatrudnionych jest tam 50 osób, jak poinformował PAP inwestor, w przyszłym roku zatrudnienie zwiększy się o 100 osób.

dc5xusl

Lokowanie centrów w mniejszych ośrodkach takich jak Jasło, Sanok czy Krosno wynika ze strategii spółki, która w najbliższych latach zamierza utworzyć na południu Polski docelowo ok. 15 centrów usług biznesowych; każde z nich to przynajmniej 150 nowych miejsc pracy.

Grupa Kapitałowa Loyd w ramach struktury holdingowej skupia spółki operujące głównie w sektorze HR, BPO, Contact Center i HORECA. W strukturze Grupy znajduje się Polski Holding Rekrutacyjny, Shangri La, Sales Concept oraz Loyd Shared Services.

Z danych ABSL (organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług dla biznesu) wynika, że w Polsce działa już 470 centrów nowoczesnych usług biznesowych. W ciągu dwóch lat branża urosła o 50 proc., a w ciągu roku stworzyła 18 tys. nowych miejsc pracy. W centrach pracuje już 130 tys. osób. Pod koniec 2015 r. ich liczba ma wzrosnąć do 160 tys.

dc5xusl

Podziel się opinią

Share
dc5xusl
dc5xusl