Trwa ładowanie...
d464b0l

Podlaskie/ 245 mln zł w nowe inwestycje w Suwalskiej SSE

245 mln zł zainwestują firmy, które otrzymały cztery nowe zezwolenia na działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Trzy firmy już działają w strefie, czwarta jest nowym inwestorem - pierwszym, który będzie się lokował w najmłodszej podstrefie, w Łomży.
Share
d464b0l

Zezwolenie na rozwój działalności w podstrefie w Suwałkach dostała firma Malow, w podstrefie Ełk kolejne inwestycje przeprowadzą firmy Impress Decor oraz Eco-Progres. W Łomży zakład zbuduje miejscowa firma PHU Okleina. Łącznie firmy mają utworzyć 30 miejsc pracy - poinformowała we wtorek rzeczniczka Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Ewa Sokólska.

Łącznie, dotychczas w 2014 r. Suwalska SSE wydała dziewięć zezwoleń na prowadzenie działalności.

Zezwolenie dla firmy Malow jest dwusetnym wydanym w dotychczasowej działalności suwalskiej strefy. Malow - producent metalowych mebli działa w strefie niemal od początku jej istnienia. Firma czterokrotnie poszerzała dotąd zakres swojej działalności w Suwalskiej SSE i - jak podkreśla Sokólska - jest jedną z najbardziej aktywnych firm.

d464b0l

Tym razem Malow chce zbudować zakład, w którym będą produkowane metalowe multimedialne infokioski oraz szafki. Kioski mają mieć więcej możliwości niż inne obecne na rynku. "Urządzenie może być nośnikiem reklam, interaktywną tablicą, stacją wi-fi, albo wszystkim naraz. A do tego składa się z modułów i pozwala się dowolnie montować" - tłumaczy Sokólska. Do końca 2018 r. Malow zainwestuje 43 mln zł, konkrety określi przygotowywany biznesplan - informuje właściciel firmy Henryk Owsiejew.

W Ełku (Warmińsko-Mazurskie) 190 mln zł zainwestuje firma Impress Decor, producent dekoracyjnych papierów. Firma na razie nie chce zdradzać szczegółów związanych z tą inwestycją - poinformowała Sokólska.

Inna firma - Eco-Progres zainwestuje w Ełku 12,5 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój dotychczasowej produkcji. Firma zajmuje się wyrobem mebli skrzyniowych i szkieletowych.

Pierwsza inwestycja ruszy również w najmłodszej podstrefie Suwalskiej SSE w Łomży. PHU Okleina zbuduje w 2015 r. zakład, w którym będą produkowane elementy do mebli. Inwestycja ma kosztować - jak podawała wcześniej strefa - maksymalnie ok. 1,8 mln zł. Produkcja ma być możliwa w 2016 r.

d464b0l

Suwalska SSE działa od 17 lat. Obejmuje 375,6 hektarów w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem; Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim. W lipcu ma być złożony wniosek do Ministerstwa Gospodarki o powiększenie strefy, m.in. o blisko 70 ha w Białymstoku. O nowe podstrefy zabiega również wiele innych lokalnych samorządów.

W Suwalskiej SSE działalność prowadzi obecnie 81 firm, które zatrudniają ponad 6,3 tys. osób.

d464b0l

Podziel się opinią

Share
d464b0l
d464b0l