Trwa ładowanie...
d3ulh70
02-11-2015 15:40

Podlaskie/ Ponad 4,7 ha na sprzedaż w podstrefie Łomża Suwalskiej SSE

Ponad 4,7 ha gruntów pod inwestycje w podstrefie Łomża (Podlaskie) - w obniżonych cenach - wystawiła na sprzedaż Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Oferty można składać do 7 stycznia 2016 r. W poniedziałek ukazały się przetargowe ogłoszenia.

d3ulh70

Suwalska SSE chce sprzedać w Łomży pięć nieruchomości o powierzchni od ponad 0,6 ha do 1,04 ha. Ceny wywoławcze poszczególnych działek wahają się od nieco ponad 710 tys. zł do 956 tys. zł netto i są o 23 proc. niższe od wcześniej proponowanych. Obniżek dokonały w czerwcu władze Łomży. Była to odpowiedź na sugestie przedsiębiorców, którzy - jak wtedy informowano - są potencjalnie zainteresowani inwestowaniem i apelowali do władz miasta o "urealnienie" cen.

Rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska poinformowała w poniedziałek PAP, że przetarg jest odpowiedzią na wyrażane zainteresowanie ze strony firm. Powiedziała, że strefa liczy na to, że niższe ceny zachęcą firmy do rozpoczynania inwestycji.

Podstrefa Łomża SSSE powstała pod koniec grudnia 2013 r. Ma powierzchnię 7,6 ha w dwóch kompleksach. Dotychczas tylko jedna firma zainteresowała się inwestowaniem w tym miejscu. To firma PHU Okleina produkująca prefabrykaty do produkcji mebli, która zadeklarowała zainwestowanie 1,8 mln zł na działce, którą kupiła.

Suwalska strefa w ostatnich dniach ogłosiła również przetarg na sprzedaż 3,3 ha nieruchomości w podstrefie Białystok. Oferty będą otwarte 11 stycznia. Cena wywoławcza to 6 mln zł netto.

d3ulh70

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna została ostatnio powiększona decyzją rządu o 260 ha. Po poszerzeniu będzie miała całkowitą powierzchnię ponad 635 hektarów. Nowe, należące do samorządów tereny dla inwestorów objęte ulgami strefowymi, włączono w Podlaskiem w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie oraz w Sejnach. W strefie znalazły się też prywatne tereny w Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej (Mazowieckie), Zabłudowie i Olecku (Warmińsko-Mazurskie). Część gruntów jest już przygotowana pod inwestycje, inne dopiero będą sukcesywnie uzbrajane w niezbędną infrastrukturę.

Działki z nowych gruntów włączonych do strefy mają być wystawiane na sprzedaż w pierwszym kwartale 2016 r. Przedtem są sporządzane ich wyceny.

Obecnie w Suwalskiej SSE jest ok. 7 tys. miejsc pracy, poszerzenie ma dać kolejnych 8 tys. miejsc pracy.

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70