Trwa ładowanie...
d3llec5

Podlaskie/ Za 9,7 mln zł władze Augustowa przygotują 20 ha pod inwestycje

Za 9,7 mln zł władze Augustowa (Podlaskie) przygotują 20 ha terenów na potrzeby inwestorów. 9,2 mln zł z tej kwoty pochodzi z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Share
d3llec5

W środę w Augustowie burmistrz tego miasta Wojciech Walulik podpisał umowę w tej sprawie przekazaną przez wicemarszałka województwa podlaskiego Bogdana Dyjuka. Marszałek województwa podpisał dokument kilka dni temu - poinformowała PAP Anna Samel z urzędu miasta w Augustowie.

Na gruntach pod inwestycje ma powstać Augustowska Strefa Aktywności Gospodarczej. Tereny znajdują się przy skrzyżowaniu dróg krajowych 8 i 61.

W najbliższych dniach będzie ogłoszony przetarg, w którym będzie wyłoniona firma, która wykona zaplanowane prace - poinformowała Samel. Prace przy uzbrojeniu terenu w niezbędną infrastrukturę techniczną (sieć wodociągowa, kanalizacja, sieć energetyczna, drogi wewnętrzne) mają ruszyć jeszcze w 2016 r. Wszystko ma być gotowe w styczniu 2018 r.

Władze Augustowa zabiegają o włączenie tych terenów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W listopadzie ma być gotowy formalny wniosek w tej sprawie. Wszystko ma służyć podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej - kojarzonej zazwyczaj tyko z turystyką Augustowa - i powstawaniu nowych miejsc pracy w mieście. Burmistrz mówił wielokrotnie, że w oparciu tylko o turystykę, miasto się nie rozwinie.

d3llec5

"Samorząd Augustowa zgromadził już niezbędną dokumentację i pierwsze listy intencyjne od inwestorów, którzy zamierzają w strefie prowadzić swój biznes" - poinformowała Samel. Władze miasta liczą, że pierwsi inwestorzy rozpoczną działalność w augustowskiej strefie w 2018 r.

Z unijnych pieniędzy z RPO na lata 2014-2020 z puli na przygotowanie terenów inwestycyjnych skorzystały dotychczas samorządy Zambrowa, Łap i Augustowa. Miasto Zambrów dostało 2,1 mln zł na powiększenie terenów pod budowy nowych fabryk (o 6,5 ha gruntów), a miasto Łapy 13,3 mln zł na uzbrojenie 12 ha gruntów po zbiorniku wodnym należącym do byłej cukrowni Łapy.

d3llec5

Podziel się opinią

Share
d3llec5
d3llec5