Trwa ładowanie...
IAR
chiny

Podrabiają kurze jajka! Jak to możliwe?

O podróbkach z Chin słyszał prawie każdy. Chińskie fabryki produkują kopie ekskluzywnych zegarków czy markowych ubrań, które trafiają potem na bazary w wielu państwach świata. W Chinach podrabiana jest także żywność, między innymi... kurze jajka.
Share
Podrabiają kurze jajka! Jak to możliwe?
Fot: PETER PARKS / AFP
d1s9jz0

Jak twierdzą oszukani, prawdziwych kurzych jaj od tych podrobionych nie sposób odróżnić. Fałszywki także mają twardą, brązową skorupkę. Ta jednak zrobiona jest z wapna i gipsu. W środku podrabianych jaj znajduje się biaława substancja o konsystencji gumy, w której zatopiona jest czerwona kula przypominająca żółtko.

Taką pomysłowością wykazali się mieszkańcy miasta Luoyang w prowincji Henan, którzy podrabiane jaja sprzedawali na lokalnym bazarze. Ich cena była nieznacznie niższa od jaj, które można kupić w chińskich sklepach. Różnica w cenie i zapewnienia, że jaja pochodzą z prywatnej fermy, sprawiły, że w Luoyang nie brakowało na nie chętnych.

To nie pierwsza jajeczna afera w Chinach. W lutym tego roku w Kantonie fałszywe jaja kurze odkryto po tym, gdy jedna z konsumentek upuściła przy sprzedawcy siatkę z jajami, a te - zamiast się potłuc - odbijały się od ziemi.

d1s9jz0

Podziel się opinią

Share
d1s9jz0
d1s9jz0