Point Group zapowiada zwołanie walnego i scalenie akcji w stosunku 10:1
Warszawa. 17.09.2014 (ISBnews) - Zarząd Platformy Mediowej Point Group (PMPG) przyjął nowy program naprawczy dotyczący usunięcia przyczyn kwalifikacji do segmentu "lista alertów". W ciągu 7 dni spółka planuje zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie, które zdecyduje m. in. o scaleniu akcji w stosunku 10:1 oraz zmianie statutu poinformowała PMPG.
17.09.2014 | aktual.: 17.09.2014 16:08
NWZ ma podjąć decyzję o scaleniu akcji oraz zmiany statutu, a także o przeprowadzeniu wszelkich czynności wymaganych dla realizacji tych postanowień, m.in.: rejestracja zmian statutu w rejestrze przedsiębiorców, zawarcie umowy z akcjonariuszem w celu uzupełnienia niedoborów, wyznaczenie dnia referencyjnego, złożenie wniosku do zarządu GPW o zawieszenie notowań, złożenie wniosku do KDPW o dokonanie wymiany akcji.
Zarząd szacuje, że czynności te zostaną wykonane w terminie 3 miesięcy od daty ogłoszenia o zwołaniu NWZ.
"Zarząd emitenta informuje, że będzie rekomendował nadzwyczajnemu walnemu zgromadzeniu emitenta podjęcie uchwały w przedmiocie połączenia akcji w stosunku 10:1" - czytamy w komunikacie.
Na początku września prezes PMPG Michał Lisiecki poinformował agencję ISBnews, że spółką jest zainteresowane wiele funduszy, więc w najbliższym czasie NWZ podejmie decyzję o scaleniu akcji w skali 10:1, by mogła ona zostać wykreślona z "listy alertów". Prezes podkreślał wówczas, że Point Group notuje bardzo dobre wyniki finansowe i może przekroczyć tegoroczną prognozę.
Spółka podała w dzisiejszym komunikacie, że nowy program naprawczy zastępuje program naprawczy podany do publicznej wiadomości raportem 26 lipca 2014 roku.
"Zarząd emitenta informuje, że przedstawia nowy program naprawczy w związku z wciąż utrzymującym się kursem akcji emitenta na poziomie poniżej 0,50 zł" - podano także.
Platforma Mediowa Point Group jest grupą kapitałową funkcjonującą w szeroko pojętym obszarze mediów i komunikacji marketingowej. Jest m.in. wydawcą tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika "Historia do Rzeczy", a także serwisów internetowych.
(ISBnews)