Trwa ładowanie...
dj14j65
11-12-2015 08:37

Pojawia się możliwość wzrostowej korekty na GPW po ostatnich spadkach

Warszawa, 11.12.2015 (ISBnews/Robo4ex) - Najbliższy opór dla indeksu WIG20 to poziom 1815 pkt, a wsparcie 1734 pkt, możliwe jest wygenerowanie korekty po ostatnich spadkach, oceniają traderzy Robo4ex.

dj14j65
dj14j65

Obecny tydzień był kontynuacją spadków na naszym parkiecie. Część spółek notuje kilkuletnie minima. Dobrym przykładem może być KGHM, którego kurs spadł do prawie 57 zł. Sektor energetyczny również pozostawia wiele do życzenia. Bardzo dobrze sytuację w tym sektorze obrazuje Tauron. Patrząc na jego wskaźniki ekonomiczne za 1 zł majątku spółki płaci się obecnie mniej niż 0,3. Oczywiście w tym przypadku należy brać pod uwagę rządowe plany pomocy kopalniom przez spółki energetyczne. Dość stabilny w tym tygodniu był sektor bankowy. Po przecenie z pierwszej połowy tygodnia, zbliżył się do poniedziałkowych poziomów w pobliżu 277 pkt.

Odczyt makroekonomiczny z Niemiec dotyczący produkcji industrialnej za październik w ujęciu miesięcznym wyniósł 0,2% przy poprzednich -1,1. Uczestnicy rynku spodziewali się lepszego odczytu. Dynamika PKB strefy euro w trzecim kwartale wyniosła 0,3% i była niższa od wcześniejszych 0,4.

Najbliższy opór dla indeksu WIG20 to poziom 1815 pkt, a wsparcie 1734. Wskaźnik RSI 1H tworzy dywergencję w relacji do wykresu indeksu. Obraz taki może sugerować próbę wygenerowania jakiejś korekty. Najbliższy opór dla głównego indeksu to 45 521 pkt, a wsparcie 44 091. Układ wskaźnika RSI 1 H jest podobny jak w przypadku WIG20. Mało optymistycznym wydźwiękiem jest wzrost wolumenu na spadkach i jego spadek podczas korekt.

(ISBnews/Robo4ex)

dj14j65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj14j65

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj