Trwa ładowanie...
d3sd6aj
d3sd6aj

Polacy na tegoroczne wakacje wybierają głównie Grecję i Turcję

Grecja, Turcja, Chorwacja i Bułgaria są najczęściej wybierane przez Polaków na wypoczynek w nadchodzące wakacje - wynika z informacji zebranych przez PAP w biurach podróży. Wiele osób łączy w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym i wyjeżdża np. do Turcji.
Share
d3sd6aj

Według Polskiego Związku Organizatorów Turystyki od kilku miesięcy widoczny jest wzrost sprzedaży ofert na tegoroczny sezon letni. Z najnowszych, kwietniowych danych wynika, że zwiększyła się ona o ponad 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska powiedziała PAP, że biuro w kwietniu odnotowało 18-proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem ub.r.

Wyjaśniła, że do tej pory największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wakacyjne wypady do Bułgarii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Chorwacji. "Niekwestionowanym liderem jest Bułgaria. Kierunek od kilku lat przeżywa swój wielki renesans. Wielu turystów tam wraca i odkrywa Bułgarię ponownie, ale dla większości jest to nowe miejsce wypoczynku. Turcja to kierunek, który notuje najwyższe wzrosty w porównaniu z rokiem poprzednim. Dobrze się też sprzedają wyjazdy do Grecji" - powiedziała Plutecka-Dydoń.

d3sd6aj

Klienci biura Neckermann Polska, którzy zdecydowali się na dojazd własnym samochodem, wybrali na wakacje wypoczynek w Chorwacji, Bułgarii i we Włoszech. Rodzice udający się wraz z dziećmi na wypoczynek coraz częściej decydują się na tzw. oferty sprofilowane, które zawierają m.in. wypoczynek z polskimi animatorami, czy też hotele mające parki wodne.

Jak przekazała Plutecka-Dydoń, tygodniowy pobyt w Turcji w hotelu o standardzie 4 gwiazdki z all inclusive to koszt od 1674 zł za osobę. Za 7-dniowe wakacje w Bułgarii w hotelu 4-gwiazdkowym z dwoma posiłkami zapłacimy 1756 zł za osobę, natomiast na greckiej wyspie Kos - 1738 zł za osobę. Tygodniowy wypoczynek na Majorce z dwoma posiłkami to koszt od 1696 zł za osobę.

"Wiele osób połączyło w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym, decydując się na wyjazd do Turcji czy na Majorkę" - powiedziała.

Także wśród klientów biura Rainbow Tours wyjazdy wakacyjne do Grecji, Turcji, Chorwacji cieszą się największą popularnością. "Od połowy października sprzedajemy już ofertę na lato 2014. Obserwujemy dużo większe zainteresowanie niż w roku ubiegłym" - przekazał PAP Radomir Świderski z Rainbow Tours. Dodał, że pobyt w hotelu all inclusive np. w Turcji zaczyna się od 3999 zł za dwie osoby dorosłe i dziecko do lat 12.

d3sd6aj

Według portalu wakacje pl. do pierwszej dziesiątki krajów wybieranych na tegoroczne wakacje zaliczają się: Grecja, Turcja, Egipt, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Maroko oraz Portugalia.

"Dostępność ofert wciąż jest bardzo duża, jednak im bliżej sezonu, tym będzie ona bardziej ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność pokoi np. rodzinnych, z widokiem na morze, czy też miejsca wylotu - np. oferta może być dostępna, ale już nie z lotnisk regionalnych" - powiedziała PAP Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl.

d3sd6aj

Podziel się opinią

Share
d3sd6aj
d3sd6aj