Trwa ładowanie...

Polacy potrafią bronić swoich praw jako konsumenci

Większość Polaków uważa, że prawa konsumenta są u nas przestrzegane przez producentów i sprzedawców. Jeśli jednak zdarzy się ich naruszenie, częściej i bardziej wytrwale walczymy o te prawa, niż inni Europejczycy.

Polacy potrafią bronić swoich praw jako konsumenciŹródło: WP.PL
d4173h4
d4173h4

Polacy uważają, że prawa konsumentów są u nas całkiem dobrze przestrzegane. Ponad 60 proc. Polaków uważa, że przedsiębiorcy przestrzegają przepisów chroniących konsumentów. Jeśli jednak są one łamane, to chętnie reklamujemy wadliwe produkty, a jeśli to nie pomaga, częściej niż przeciętny Europejczyk podejmujemy dalsze kroki w dochodzeniu swoich praw. Takie wnioski płyną z przekazanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów badania przeprowadzonego wśród obywateli 27 państwach członkowskich UE.

Przeprowadzono je metodą wywiadu bezpośredniego wśród osób powyżej 18. roku życia. Pytania dotyczyły m.in. jakości i cen produktów, usług oraz konkurencji na rynku handlu detalicznego. Badanie wykazało, że decydując się na zakup towaru, Polacy biorą pod uwagę zarówno jego cenę, jak i niezawodność. 64 proc. pytanych stwierdziło, że takie produkty jak np. komputery, nowe samochody i motocykle czy urządzenia gospodarstwa domowego najczęściej działają bez problemów. W badaniu wzięło udział 38 tys. 255 osób z całej Europy, w tym 1 tys. 464 Polaków.

Handel-Net.pl

d4173h4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4173h4