Trwa ładowanie...

Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu

Polacy domagają się, aby rząd Donalda Tuska
czym prędzej zabezpieczył ich oszczędności w bankach, wynika z
sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Polski" przez instytut ARC
Rynek i Opinia. Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu ograniczając wydatki.

Share
Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu
Źródło: Jupiterimages
d4jr6v6

Na kryzys zareagowaliśmy szybko. Aż 39% osób już ograniczyło swoje wydatki pod wpływem niepokojących sygnałów i obaw związanych z załamaniem finansowym. Kolejnych 21% zamierza to zrobić w najbliższym czasie. Tylko 3% badanych ze strachu przed kryzysem wycofało swoje oszczędności z banku. Jest też nieliczna grupa Polaków (2,8%), która już nabyła większe zapasy rozmaitych produktów, by przygotować się na cięższe czasy.

d4jr6v6

Gabinet Donalda Tuska, choć tak mocny w sondażach popularności, w obliczu kryzysu Polaków zawodzi. "Nie widzę żadnych konkretnych działań w tej sprawie" - to była najczęstsza odpowiedź (40%), której udzielali ankietowani.

Prawie siedmiu na dziesięciu ankietowanych uważa, że bezpieczeństwo środków złożonych na lokatach bankowych powinno zostać zagwarantowane przez państwo. Jedna trzecia badanych uważa, że kryzys już jest nad Wisłą. Prawie wszyscy są przekonani, że wzrosną ceny produktów i usług. Tak uważa 83%

Zdaniem trzech czwartych ankietowanych spadkowi wynagrodzeń i upadkowi wielu firm ma towarzyszyć odbieranie mieszkań przez banki od niewypłacalnych dłużników. Aż 57% badanych nie wyklucza zamieszek społecznych.

d4jr6v6

Podziel się opinią

Share
d4jr6v6
d4jr6v6