Trwa ładowanie...

Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu

Polacy domagają się, aby rząd Donalda Tuska czym prędzej zabezpieczył ich oszczędności w bankach, wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Polski" przez instytut ARC Rynek i Opinia. Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu ograniczając wydatki.
Share
Polacy przygotowują się na przyjście kryzysu
Źródło: Jupiterimages
d467nij

Na kryzys zareagowaliśmy szybko. Aż 39% osób już ograniczyło swoje wydatki pod wpływem niepokojących sygnałów i obaw związanych z załamaniem finansowym. Kolejnych 21% zamierza to zrobić w najbliższym czasie. Tylko 3% badanych ze strachu przed kryzysem wycofało swoje oszczędności z banku. Jest też nieliczna grupa Polaków (2,8%), która już nabyła większe zapasy rozmaitych produktów, by przygotować się na cięższe czasy.

Polecamy: » Zobacz raport "Czy kryzys dotknie Polskę?" » Zobacz raport "Kryzys na giełdach" » Zobacz raport "Bankructwa banków na świecie"

d467nij

Gabinet Donalda Tuska, choć tak mocny w sondażach popularności, w obliczu kryzysu Polaków zawodzi. "Nie widzę żadnych konkretnych działań w tej sprawie" - to była najczęstsza odpowiedź (40%), której udzielali ankietowani.

Prawie siedmiu na dziesięciu ankietowanych uważa, że bezpieczeństwo środków złożonych na lokatach bankowych powinno zostać zagwarantowane przez państwo. Jedna trzecia badanych uważa, że kryzys już jest nad Wisłą. Prawie wszyscy są przekonani, że wzrosną ceny produktów i usług. Tak uważa 83%

Zdaniem trzech czwartych ankietowanych spadkowi wynagrodzeń i upadkowi wielu firm ma towarzyszyć odbieranie mieszkań przez banki od niewypłacalnych dłużników. Aż 57% badanych nie wyklucza zamieszek społecznych.

d467nij

Podziel się opinią

Share
d467nij
d467nij