Trwa ładowanie...
bezrobocie
11-05-2012 09:32

Polacy wiedzą, jak walczyć z bezrobociem

70 proc. Polaków w wieku 25 - 34 lata chce obniżenia podatków

Polacy wiedzą, jak walczyć z bezrobociemŹródło: Thinkstock
d3per04
d3per04

70 proc. Polaków w wieku 25 - 34 lata chce obniżenia podatków - wynika z badań wykonanych dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Jeśli chodzi o walkę z bezrobociem, Polacy bardzo mocno stąpają po ziemi - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini. Ponad połowa z nas jako najważniejsze metody zapewniania miejsc pracy wskazała zmniejszenie podatków i pobudzanie przedsiębiorczości.

"Fantastyczny wynik. Jesteśmy lata świetlne od sytuacji sprzed kilku lat, gdy skłonność do socjalizowania była znacznie większa" - komentuje wynik sondażu główna ekonomistka PKPP Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

d3per04

Niższe podatki jako główna metoda walki z bezrobociem najmniej zwolenników ma wśród emerytów. W tej grupie zsumowane poparcie propozycji zgłaszanych przy okazji 1 Maja przez lewicę jest najwyższe i wynosi blisko 60 proc.

Z kolei wśród młodych proporcja jest odwrotna, w grupie wiekowej 25 - 34 lata prawie 70 proc. preferuje niższe podatki i pobudzanie przedsiębiorczości. Niewiele mniej opowiada się za taką metodą wśród najmłodszych respondentów w wieku 18 - 24 lata.

MA

d3per04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3per04