Trwa ładowanie...
IAR
emigracja

Polacy wysyłają codziennie z W. Brytanii 9 mln funtów

Według danych Narodowego Banku Polskiego, na które powołuje się brytyjska organizacja Migration Watch, Polacy wysyłają codziennie do kraju 9 milionów funtów. Polski robotnik niewykwalifikowany, zarabiający minimalne stawki, ma dochód 4-5 razy większy niż w Polsce.
Share
Polacy wysyłają codziennie z W. Brytanii 9 mln funtów
Źródło: Jupiterimages
d2azpsg

Brytyjska organizacja Migration Watch opracowała raport w sprawie wpływu masowej imigracji zarobkowej na rynek pracy i społeczeństwo. Stwierdzono w nim, że wysoka imigracja w połączeniu ze szczodrym systemem zasiłków stwarza w Wielkiej Brytanii nową klasę bezrobotnych z wyboru.

Wbrew opinii rządu Migration Watch uważa, że masowa imigracja nie wypełnia luk na brytyjskim rynku pracy, których nie są w stanie zapełnić miejscowi robotnicy. Organizacja przytacza dane państwowego urzędu statystycznego: od 1997 roku 80% nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii obsadzili imigranci, a jednocześnie 3 i pół miliona Brytyjczyków pozostaje na zasiłkach dla bezrobotnych i inwalidów. Raport zauważa prosty fakt, że imigranci gotowi są pracować za niższe wynagrodzenie, niż miejscowi.

Natomiast niewykwalifikowany Brytyjczyk pracujący za tę samą płacę minimalną ma tylko o kilka funtów dziennie więcej, niż gdyby pozostał w domu i pobierał zasiłek dla bezrobotnych. A jeśli jest na zasiłku inwalidzkim, wiedzie mu się jeszcze lepiej i praca zawodowa dałaby mu ledwie 3 funty tygodniowo więcej. Podobnie jest z młodymi rodzinami z dziećmi.

Organizacja Migration Watch ostrzega przed powstaniem nowej, dziedzicznej kasty bezrobotnych na utrzymaniu państwa.

d2azpsg

Podziel się opinią

Share
d2azpsg
d2azpsg