Trwa ładowanie...
d4nao9z

Policjant oskarżony o zabójstwo

Gdańska prokuratura sporządziła akt oskarżenia w sprawie sopockiego policjanta, który zabił znajomego strzałem w głowę.
Share
Policjant oskarżony o zabójstwo
Źródło: PAP
d4nao9z

Gdańska prokuratura sporządziła akt oskarżenia w sprawie sopockiego policjanta, który zabił znajomego strzałem w głowę. Śledczym nie udało się ustalić motywów działania funkcjonariusza.

Jak poinformował w piątek PAP prokurator Cezary Szostak, szef prowadzącej postępowanie w tej sprawie Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, motywu zabójstwa nie udało się ustalić - mimo szerokiego wywiadu przeprowadzonego wśród rodzin i znajomych zarówno zabójcy, jak i ofiary.

Do zabójstwa doszło w październiku ub.r. W jednym z bloków w gdańskiej dzielnicy Nowy Port znaleziono 41-letniego mężczyznę ze śladami poważnego pobicia oraz raną postrzałową głowy.

d4nao9z

Specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza powołana przez komendanta gdańskiej policji ustaliła, że w dniu, w którym zginął, 41-latek w swoim mieszkaniu spożywał alkohol z nieznanym mężczyzną. Na podstawie zebranych informacji (w tym portretu pamięciowego) ustalono, że sprawcą może być policjant z Sopotu.

Funkcjonariusz został zatrzymany kilka tygodni po zabójstwie. Badania balistyczne i inne dowody zebrane przez policję i prokuraturę potwierdziły, zdaniem śledczych, że zabójcą jest policjant.

Sam funkcjonariusz - mimo kilkukrotnych przesłuchań - odmówił wyjaśnień w tej sprawie. "Biegli psychiatrzy nie stwierdzili u mężczyzny zmniejszonej czy zniesionej zdolności rozpoznawania popełnionego czynu" - dodał Szostak.

38-letniemu funkcjonariuszowi z Sopotu za zabójstwo grozi dożywotnie więzienie. Mężczyzna pracował w policji 16 lat, tuż przed zabójstwem - w pionie kryminalnym.

d4nao9z

Podziel się opinią

Share
d4nao9z
d4nao9z