Trwa ładowanie...
d23972l

Polimex zapowiada wzrost marży po inkorporacji spółek (opis)

28.8.Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal spodziewa się, że dzięki przeprowadzeniu inkorporacji spółek zależnych marża netto nie powinna być niższa od 4 proc. - poinformował w piątek...

d23972l
d23972l

28.8.Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal spodziewa się, że dzięki przeprowadzeniu inkorporacji spółek zależnych marża netto nie powinna być niższa od 4 proc. - poinformował w piątek dziennikarzy Konrad Jaskóła, prezes spółki.

"Jeśli proces inkorporacji zakończy się sukcesem, to liczymy, że marża netto nie powinna być niższa niż 4 proc. Szacujemy też, że zysk na akcję nie powinien spaść" - powiedział prezes Jaskóła.

Wcześniej, gdy jeszcze nie było mowy o restrukturyzacji grupy, Polimex Mostostal zapowiadał, że będzie osiągał marżę netto na poziomie co najmniej 3 proc.

Prezes Jaskóła powiedział, że dzięki inkorporacji spółek zależnych uproszczeniu ulegnie struktura grupy, lepiej wykorzystane będą efekty synergii, zwiększy się skuteczność składania ofert, zmniejszy się zjawisko sezonowości, czy spadną koszty ogólnego zarządu.

d23972l

"Czekamy na kontrakty w energetyce i potrzebujemy konsolidacji tego potencjału" - dodaje prezes mówiąc o kolejnym powodzie konsolidacji grupy.

"Konsolidacja pozwoli nam ponadto wyeliminować potencjalną konkurencję pomiędzy spółkami grupy" - mówił na konferencji Jaskóła.

Wcześniej w piątek Jaskóła powiedział PAP, że Polimex Mostostal planuje w I kw. 2010 roku zakończyć przejmowanie spółek zależnych w drodze nowej emisji akcji. Konsolidacja obejmuje m.in. giełdowe spółki Energomontaż Północ i Naftobudowę.

"Mam nadzieję, że w czwartym kwartale tego roku uda nam się ustalić parytety wymiany akcji w wyniku wyceny spółek przez firmy specjalistyczne" - powiedział PAP Jaskóła.

d23972l

"Planujemy, że w pierwszym kwartale 2010 roku zakończy się cały proces łączenia spółek zależnych" - dodał.

Jaskóła szacuje, że po emisji akcji połączeniowych kapitał zakładowy Polimeksu Mostostalu może zwiększyć się o 11-13 proc.

"Możemy podnieść kapitał o 11-13 proc. w celu przejęcia tych spółek" - powiedział.

Polimex Mostostal chce przejąć 100 proc. akcji w swoich spółkach zależnych, w tym w dwóch notowanych na GPW: Energomontażu Północ i Naftobudowie. Pozostałe spółki objęte konsolidacją to: Naftoremont, ZRE Kraków, ZRE Lublin, EPE Rybnik oraz ECE Remont.

d23972l

Przeprowadzenie konsolidacji wymagać będzie m.in. uzyskania zgód korporacyjnych organów statutowych zainteresowanych podmiotów.

Polimex Mostostal ma 65,55 proc. akcji Energomontażu Północ i 49,99 proc. akcji Naftobudowy.

Jaskóła zapowiedział już, że Polimex Mostostal weźmie udział w przetargu na budowę gazoportu w Świnoujściu.

"Mamy już konsorcjum, które składa się zarówno z firm krajowych, jak i zagranicznych" - powiedział Jaskóła nie podając jednak więcej szczegółów.

Wcześniej o zamiarze wzięcia udziału w tym przetargu informowała grupa PBG.

Według wstępnych szacunków Gaz-Systemu, który jest inwestorem gazoportu, inwestycja ta może pochłonąć od 500 do 600 mln euro.

Harmonogram zakłada uruchomienie terminalu LNG w Świnoujściu w 2014 roku.(PAP)

pif/ ana/

d23972l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23972l