Trwa ładowanie...
d473fx1
d473fx1

Polnord chce uruchomić 18 etapów lub nowych inwestycji do końca I półr. 2015

Warszawa, 15.11.2014 (ISBnews) - Grupa Polnord planuje uruchomić 18 etapów lub nowych inwestycji do końca I półrocza 2015 roku, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d473fx1

"Grupa Polnord prowadzi szeroko zakrojone działania zmierzające do wzbogacenia posiadanej oferty mieszkań. W tym celu do końca pierwszego półrocza 2015 roku planuje uruchomić 18 etapów lub nowych inwestycji, co będzie się pozytywnie przekładać na skalę i zyskowność prowadzonej działalności w kolejnych okresach sprawozdawczych" - czytamy w komunikacie.

"Osiągnięte wyniki (za I-III kw. 2014 - red.) uznajemy za satysfakcjonujące, cieszą nas zwłaszcza rosnąca rentowność operacyjna uzyskana na podstawowej działalności oraz systematyczna redukcja kosztów i zadłużenia spółki. Widzimy potencjał do uruchomienia nowych projektów inwestycyjnych jeszcze w tym roku, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na wyniki sprzedaży" - powiedział prezes Piotr Wesołowski, cytowany w komunikacie.

Zysk brutto ze sprzedaży wypracowany został na wydanych klientom mieszkaniach i lokalach usługowych, wybudowanych w ramach projektów mieszkaniowych zlokalizowanych w: Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie, Łodzi, Wrocławiu. W okresie styczeń - wrzesień 2014 r. Grupa Polnord wydała klientom 686 lokali, z tego w samym III kwartale wydano 216 lokali.

d473fx1

W IV kwartale br. zostaną oddane do użytkowania kolejne dwa projekty - w Gdańsku osiedle Dwa Tarasy (etap I ) oraz w Szczecinie osiedle Ku Słońcu (etap II, budynek 1.), co w sposób pozytywny wpłynie na liczbę wydanych lokali i znajdzie swoje odzwierciedlenie w zyskach wypracowanych w całym 2014 r., podano również.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu.

(ISBnews)

d473fx1

Podziel się opinią

Share
d473fx1
d473fx1