Trwa ładowanie...
d3ac6rw
d3ac6rw

Polnord liczy na sprzedaż 2 biurowców w Wilanowie do połowy przyszłego roku

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Polnord liczy na znalezienie inwestorów dla dwóch budynków w swoim kompleksie Wilanów Office Park do końca II kw. 2017 r., poinformował ISBnews prezes Dariusz Krawczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ac6rw

"Do zbycia wytypowane zostały nieruchomości biurowe zlokalizowane w warszawskim Wilanów Office Park. Po wypowiedzeniu w II kwartale umowy najmu biurowca B1 spółce Pol-Aqua, rozpoczęliśmy proces wynajmu tego budynku. Jednocześnie zwracam uwagę, że budynek B3 jest skomercjalizowany niemal w całości. Oczekujemy, że w I kwartale 2017 roku pozyskamy najemców, a do końca II kwartału znajdziemy inwestora dla obu budynków" - powiedział Krawczyk w rozmowie z ISBnews.

Zgodnie z ogłoszoną w marcu br. strategią, sprzedaż nieruchomości ma dać spółce łącznie 239 mln zł do 2019 r., z czego 168 mln zł w latach 2016-2017. Środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości mają wspomagać obniżanie zadłużenia spółki.
"Jednym z fundamentów strategii Polnordu jest optymalizacja zadłużenia i skorelowanie go z realizowanymi projektami, co stopniowo realizujemy. W bieżącym roku naszą intencją jest utrzymanie zadłużenia na stabilnym poziomie. Pierwsze znaczące przychody związane ze sprzedażą aktywów i związaną z tym spłatą zadłużenia odnotujemy w 2017 roku" - wyjaśnił prezes.

Przypomniał, że docelowo w 2019 roku Polnord zamierza osiągnąć 100 mln zł zadłużenia wobec 437 mln zł na koniec 2015 roku.

d3ac6rw

Budynek B1 Wilanów Office Park oferuje ponad 7,1 tys. m2 powierzchni; budynek B3 prawie 9,2 tys. m2.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d3ac6rw

Podziel się opinią

Share
d3ac6rw
d3ac6rw