Trwa ładowanie...
d2u4f5m

Polpharma, Adamed i Perrigo na krótkiej liście chętnych na Polfę Warszawa (opis)

04.02. Warszawa (PAP) - Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, grupa Adamed oraz amerykańska firma Perrigo Company zostały wybrane przez Polski Holding Farmaceutyczny (PHF) do kolejnego...

Share
d2u4f5m

04.02. Warszawa (PAP) - Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, grupa Adamed oraz amerykańska firma Perrigo Company zostały wybrane przez Polski Holding Farmaceutyczny (PHF) do kolejnego etapu prywatyzacji Polfy Warszawa - poinformował PHF w komunikacie. Rozstrzygnięcie procesu sprzedaży może zakończyć się w maju.

"Z pięciu zainteresowanych firm do dalszego etapu sprzedaży wybrano trzy. Są na niej Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, grupa Adamed oraz amerykańska firma Perrigo Company" - napisano w komunikacie.

PHF poinformowała, że etap badania ksiąg spółki powinien zacząć się w drugiej połowie lutego. Wiążących ofert zakupu Polfy Warszawa można spodziewać się na początku kwietnia 2010 roku.

"Wstępne oferty trzech inwestorów wytypowanych do krótkiej listy są zadowalające i pozwalają mieć nadzieję na dobrą sprzedaż Polfy Warszawa, gwarantującą jej rozwój w przyszłości" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PHF Artur Woźniak.

d2u4f5m

PHF podał także, że ogłoszenie krótkiej listy zainteresowanych zakupem Polfy Warszawa zbiegło się z podpisaniem umowy sprzedaży innej Polfy z portfela PHF, Polfy Pabianice. Kupującym jest Adamed.

"Myślę, że najpóźniej do końca maja nastąpi rozstrzygnięcie procesu sprzedaży Polfy Warszawa" - powiedział dziennikarzom po uroczystości podpisania umowy sprzedaży Polfy Pabianice, wiceminister skarbu Jan Bury.

"A jeśli uda się też na przełomie kwietnia i maja wystosować zaproszenia dla chętnych do kupna Polfy Tarchomin, to myślę, że do końca roku uda się sprzedać Tarchomin" - dodał.

PHF odpowiedzialny za proces prywatyzacji państwowych Polf: Polfy Warszawa, Polfy Tarchomin oraz Polfy Pabianice, otrzymał wczesniej pięć wstępnych ofert od firm zainteresowanych zakupem Polfy Warszawa.(PAP)

bas/ gor/

d2u4f5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u4f5m
d2u4f5m