Trwa ładowanie...
dxviypg
dxviypg

Polpharma chce zwiększyć przychody 2-cyfrowo w 2014, najszybciej - na Wschodzie

Warszawa, 26.05.2014 (ISBnews) - Polpharma osiągnęła 1 mld USD skonsolidowanych przychodów w 2013 r., a w tym roku planuje dalsze ich zwiększanie - w tempie dwucyfrowym...
Share
dxviypg

Warszawa, 26.05.2014 (ISBnews) - Polpharma osiągnęła 1 mld USD skonsolidowanych przychodów w 2013 r., a w tym roku planuje dalsze ich zwiększanie - w tempie dwucyfrowym (w tym powyżej tempa wzrostu rynku w Polsce), głównie dzięki rynkom wschodnim, podał "Puls Biznesu", powołując się na wypowiedzi wiceprezesa Polpharmy Ireneusza Martyniuka.

"Rynek rosyjski jest jednym z ciekawszych w naszym regionie, i to nie tylko ze względu na skalę. Ciągle dynamicznie rośnie - tylko w zeszłym roku zanotował 10-procentowy wzrost. Nam udało się zwiększyć przychody o 12 proc., m.in. dzięki produktom Polfy Warszawa [spółka trafiła do grupy Polpharma w 2012 r. - red.]. Były one wcześniej sprzedawane przez dystrybutorów. Własne struktury okazały się jednak dużo bardziej efektywne. Zwyżki notujemy również na Ukrainie" - powiedział Martyniuk, cytowany przez dziennik.

Grupa od kilku lat jest właścicielem rosyjskiej spółki Akrihin.

dxviypg

"Bieżący rok, mimo skomplikowanej sytuacji politycznej, ma być równie udany. Przychody Polpharmy na rynku rosyjskim mają zwiększyć się dwucyfrowo. Równie szybko największa polska firma farmaceutyczna planuje rosnąć w Kazachstanie, gdzie - podobnie jak w Rosji - ma na koncie akwizycje" - czytamy dalej.

Polpharma jest większościowym akcjonariuszem Chimpharmu, największej kazachskiej firmy farmaceutycznej.

"Organicznie, bez przejęć, grupa planuje w ciągu najbliższych kilku lat zwiększać przychody dwucyfrowo. W Polsce, która generuje połowę jej obrotów, planuje rosnąć szybciej niż rynek. Ten na koniec kwietnia urósł o blisko 2,6%" - podsumował "PB".

Polpharma to największy polski producent leków. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

(ISBnews)

dxviypg

Podziel się opinią

Share
dxviypg
dxviypg