Trwa ładowanie...
d1khzyy
finanse

Polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż inne - Belka

07.06. Łódź (PAP) - Czynniki fundamentalne nie wskazują na to, by Polska była skazana na dłuższy okres spowolnienia gospodarczego, a polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż...
Share
d1khzyy

07.06. Łódź (PAP) - Czynniki fundamentalne nie wskazują na to, by Polska była skazana na dłuższy okres spowolnienia gospodarczego, a polska gospodarka ma szanse odbić szybciej niż inne gospodarki - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

"Polska jest w tej chwili w fazie poważnego spowolnienia koniunktury, ale trzeba mieć jasność, że połowa tego spowolnienia to jest skutek zwolnienia na naszych rynkach eksportowych, a połowa to konsolidacja budżetu" - powiedział Belka podczas piątkowej konferencji.

"Nie krytykuję tej konsolidacji" - dodał.

d1khzyy

"W Polsce nie ma żadnych czynników fundamentalnych, które sprawiałyby, że Polska jest skazana na dłuższy okres spowolnienia. Nie ma żadnego nadmiernego zadłużenia gospodarstw domowych, przedsiębiorstw, a także państwa. Polska co roku zyskuje na konkurencyjności kosztowej. Myślę, że mamy szansę odbić szybciej niż inni" - powiedział Belka.

Z szacunków GUS wynika, że PKB wzrósł w I kwartale 2013 roku o 0,5 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 0,7 proc. rdr w IV kwartale.(PAP)

jba/ fdu/ ana/

d1khzyy

Podziel się opinią

Share
d1khzyy
d1khzyy