Trwa ładowanie...
d19ocgg
d19ocgg

Polska Krajem Partnerskim Targów Przemysłowych w Hanowerze 2017

Polska będzie w przyszłym roku krajem partnerskim Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze. Memorandum w tej sprawie podpisał we wtorek wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Polska przejmie tę rolę po Stanach Zjednoczonych.
Share
d19ocgg

Chorąży zapowiedział, że Polska będzie chciała wykorzystać status kraju partnerskiego do zaprezentowania "różnorodności i dynamiki polskiej gospodarki opartej na innowacjach oraz do rozbudowy międzynarodowych relacji". Targi w Hanowerze są "doskonałą okazją dla polskiego biznesu zarówno do prezentacji swoich technologicznie zaawansowanych produktów, jak i do pozyskania nowych cennych kontaktów" - zaznaczył.

Krajem partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe są Stany Zjednoczone. Targi otworzyli w niedzielę prezydent Barack Obama i kanclerz Angela Merkel.

W hanowerskiej imprezie bierze udział prawie 60 wystawców z Polski. Stoisko polskie w formie namiotu sferycznego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu USA. Swoje osiągnięcia prezentują polskie regiony i izby gospodarcze. Partnerem jest też Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które eksponuje m.in. przygotowanego do światowego konkursu łazika marsjańskiego.

Targi w Hanowerze uważane są za największe na świecie spotkanie branży przemysłowej. Podczas targów prezentowane są przede wszystkim nowości przemysłów elektrotechnicznego i maszynowego.

d19ocgg

Podziel się opinią

Share
d19ocgg
d19ocgg