Trwa ładowanie...
dilsc1x
dilsc1x
rosja

Polska przechodzi kryzys bez recesji

Polska przechodzi kryzys bez recesji - pisze we wtorek rosyjski dziennik "RBK-daily", informując o najnowszych danych o stanie polskiej gospodarki.
Share
dilsc1x

Polska przechodzi kryzys bez recesji - pisze rosyjski dziennik "RBK-daily", informując o najnowszych danych o stanie polskiej gospodarki.

_ W czasie, gdy pozostałe kraje Europy Wschodniej ciężko przeżywają skutki światowego kryzysu, gospodarka Polski demonstruje wzrost _ - podkreśla "RBK-daily", partner niemieckiego "Handelsblatt".

Podając, że w I kwartale wzrost ten wyniósł 0,8 proc. PKB, gazeta zauważa, iż "w ten sposób Polska stała się jedynym państwem z grona nowych Europejczyków, które wykazało się dodatnią dynamiką".

dilsc1x

"RBK-daily" zaznacza też, że Polska jest aktualnie drugim krajem w Unii Europejskiej - po Cyprze - pod względem tempa wzrostu gospodarczego.

_ Przy czym w Polsce wzrósł i poziom konsumpcji, i sprzedaż detaliczna, i nawet branża budowlana _ - wskazuje dziennik.

"RBK-daily" ocenia, że dynamika demonstrowana przez polską gospodarkę wygląda szczególnie imponująco na tle sytuacji w innych wschodnich państwach UE, w które silnie uderzył spadek popytu na ich produkcję, krach systemu kredytowego i odpływ zagranicznych inwestycji.

Gazeta opatruje materiał tytułem "Cicha polska przystań".

dilsc1x

Podziel się opinią

Share
dilsc1x
dilsc1x