Trwa ładowanie...
dv6imt3

Polska technologia może zrewolucjonizować rynek recyklingu

Maszyny segregują odpady lepiej niż ludzie - mówi PAP Paweł Przybylski z Bioelektra Group. "Nasza technologia umożliwia wydzielenie z odpadów szkła kolorowego, białego, plastikowych butelek i materiału biodegradowalnego, który może służyć jako nowoczesne paliwo alternatywne" - tłumaczy.

Share
dv6imt3

Udostępniamy nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Polska-technologia-moze-zrewolucjonizowac-rynek-recyklingu.mp4

Bioelektra to polska spółka zajmującą się inwestycjami w przetwarzaniu odpadów komunalnych. Rozwija technologie pełnego odzysku surowców z odpadów oraz ich ponownego wykorzystania.

dv6imt3

Zakład działający w Różankach w gminie Susz przerabia rocznie 50 tys. ton odpadów i przetwarza odpady od 2 lat. "Nasza technologia kompletnie nie wymaga selektywnej zbiórki odpadów, czyli segregacji u źródła. Uważamy, że to wyrzucone pieniądze, ponieważ maszyny zrobią to lepiej niż ludzie" - podkreśla. Przybylski tłumaczy, że odpady ze śmieciarki niemal bezpośrednio trafiają do sterylizatora. W zbiorniku tym w obiegu zamkniętym krąży para o temperaturze 120°C. "W ciągu trzech godzin odpad jest sterylizowany. (...) Następnie trafia na linię sortującą, tam, gdzie wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia, np. separatory optyczne, które selekcjonują z odpadów szkło, plastik i inne surowce, z podziałem na poszczególne kolory. W efekcie uzyskujemy materiały, które doskonale nadają się do recyklingu" - tłumaczy.

Jak dodał, w procesie tworzony jest też materiał biodegradowalny, który może służyć jako pełnowartościowe paliwo. Zaznaczył, że technologia budzi zainteresowanie firm i instytucji na całym świecie, m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i państwach Zatoki Perskiej.(PAP)

luo/ hgt/ laz/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01hasło: OZsV2TzG%!if

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3