Trwa ładowanie...
d11hzwy
d11hzwy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polskie truskawki w Broniszach o 15 proc. tańsze niż przed rokiem

Na rynku hurtowym Broniszach można już kupić polskie truskawki, są one o 15 proc. tańsze niż rok temu, kosztują 18-20 zł za kilogram - poinformowała rzecznik Bronisz Małgorzata Skoczewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11hzwy

Na razie truskawki pochodzą z tuneli, ale ogrodnicy zapowiadają, że być może już w tym tygodniu pojawią się pierwsze truskawki z pól okrytych włókniną.

Na Broniszach można kupić hiszpańskie truskawki, które są znacznie tańsze od krajowych i kosztują od 7 do 9 zł. Są też truskawki sprowadzone z Węgier, w cenie zbliżonej do owoców polskich.

Zwiększyła się też sprzedaż owoców i warzyw na straganach i bazarkach, co wpłynęło na rosnącą liczbę kupujących w Broniszach. W sprzedaży jest młoda krajowa kapusta, kalafiory i szparagi. Szparagi są oferowane od 8 do 10 zł za pęczek, czyli za pół kg (cena jak przed rokiem), za kalafiory trzeba zapłacić 5 do 6 zł za sztukę, tj. o 20 proc. drożej niż rok temu. Młoda kapusta jest o 1/5 tańsza i kosztuje od 2 do 2,75 zł za główkę. Młoda włoszczyzna jest w cenie od 3,0-3,5 zł za pęczek, a rzodkiewki - 1,20-1,50 zł za pęczek.

d11hzwy

Sporo jest w ofercie pomidorów, dość tanie są pomidory malinowe. Opakowanie 6 kg kosztuje w hurcie 42 do 50 zł (7-8,50 zł/kg), pomidory zwykłe w cenie od 4 zł do 5,75 zł za kilogram (24-35 zł/opakowanie).

Mało jest natomiast jabłek, a ich cena jest wysoka; niektóre z odmian są droższe niż przed rokiem. Za jabłka trzeba zapłacić od 2 zł do 3,66 zł za kilogram. Najdroższe są odmiany Empire, Alwa, Cortland, Gala i Golden.

d11hzwy

Podziel się opinią

Share

d11hzwy

d11hzwy