Trwa ładowanie...

Pomoc dla frankowiczów. Opole będzie udzielać bezpłatnych porad

Od poniedziałku w opolskim ratuszu posiadacze kredytów udzielonych we franku szwajcarskim mogą bezpłatnie uzyskać porady prawne na ten temat. To efekt porozumienia opolskiej Izby Adwokackiej i prezydenta Opola.

Pomoc dla frankowiczów. Opole będzie udzielać bezpłatnych poradŹródło: East News
d3o43fl
d3o43fl

Od poniedziałku do czwartku zainteresowani mogą w urzędzie miasta bezpłatnie uzyskać od adwokatów porady dotyczące zapisów w umowach kredytowych, gdzie kwota kredytu jest wyrażona we franku szwajcarskim.

- Problemy posiadaczy kredytów walutowych nie zostały uregulowane systemowo. Są to umowy specyficzne i często zawierają zapisy, których skutków kredytobiorca nie zawsze rozumie. Na dodatek każdy z banków wprowadzał do umów własne rozwiązania. Dlatego do każdej z nich trzeba podejść indywidualnie. Adwokaci, z którymi współpracujemy, pomogą w zrozumieniu tych zapisów, choć ostateczne decyzja, co dalej z tą wiedzą zrobi, należeć już będzie do obywatela - powiedział miejski rzecznik konsumenta Marek Trejda.

W ramach porozumienia na rzecz konsumentów, miasto udostępni pomieszczenia urzędu, gdzie po godzinach pracy mieszkańcy będą mogli spotkać się z prawnikami. - Zdajemy sobie sprawę, że kredyty walutowe są poważnym problemem także dla wielu osób mieszkających w Opolu. Wspólnie z prawnikami chcemy pomóc w ich rozwiązaniu. Oczywiście, nie załatwimy za nich sprawy, ale przynajmniej wskażemy możliwe wyjścia z ich trudnej sytuacji - uważa prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

d3o43fl

Zdaniem mediator mec. Anety Gibek-Wiśniewskiej, inicjatywa jest cenna także dla osób, które chcą spróbować dogadać się z bankami poza salą sądową. - Dobrze poprowadzone mediacje często kończą się porozumieniem równie skutecznym, jak wyrok sądu uzyskany w drodze procesu. Ważne, żeby strony wiedziały, czego oczekują i na co mogą liczyć. Zbadanie zapisów konkretnej umowy wspólnie ze specjalistami może pomóc posiadaczowi takiego kredytu także w trakcie indywidualnych rozmów z kredytodawcą - uważa prawnik.

d3o43fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o43fl