Trwa ładowanie...
d1yu950

Ponad 16,8 mln zł za uzbrojenie ok. 25 ha w parku Rzeszów-Dworzysko

Ponad 16,8 mln zł kosztować będzie uzbrojenie prawie 25 ha na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. W ramach inwestycji, która ma być gotowa do końca sierpnia br. powstanie m.in. farma fotowoltaiczna.

Share
d1yu950

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko leży na terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski, właścicielem tych terenów jest powiat rzeszowski. Cały park, który jest podstrefą mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma powierzchnię ok. 85 ha, z czego ponad 60 ha jest już uzbrojonych.

Jak powiedział PAP w poniedziałek pełnomocnik starosty rzeszowskiego ds. parku Rzeszów-Dworzysko Waldemar Pijar, w przetargu na uzbrojenie dodatkowych prawie 25 ha złożono sześć ofert. "Najkorzystniejszą, w wysokości ponad 16,8 mln zł, złożyło konsorcjum firma z Krosna: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych oraz Rejon Budowy Dróg i Mostów. I ta oferta została wybrana. Wykonawca zadeklarował 10 lat gwarancji" - zaznaczył.

Pijar dodał, że wykonawca ten wcześniej uzbroił 60 ha w parku Rzeszów-Dworzysko.

d1yu950

Kryterium wyboru ofert w 80 proc. stanowiła cena, pozostałe 20 proc. to gwarancja, jaką deklarował wykonawca.

W ramach inwestycji zwycięzca przetargu będzie musiał wybudować m.in. drogę dojazdową, instalację wodno-kanalizacyjną oraz gazową. Uregulowany zostanie też lokalny potok. Dodatkowo konsorcjum wybuduje na powierzchni 2 ha farmę fotowoltaiczną. Będzie to jedna z największych farm tego typu w Polsce. Zdaniem Pijara, moc wytwarzanej na farmie energii wyniesie 1 MW.

"Przychód z tego tytułu powinien być rzędu od 800 tys. zł do 1 mln zł rocznie. Dzięki tym pieniądzom chcemy zapewnić inwestorom w parku tańszą energię. Będziemy o takiej możliwości rozmawiać z zakładem energetycznym" - dodał.

Pieniądze na uzbrojenie dodatkowych prawie 25 ha pochodzą z oszczędności przetargowych przy wcześniejszym przygotowaniu pod inwestycje 60-hektarowego obszaru parku.

Cały budżet projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko" wyniósł prawie 80 mln zł; z tej kwoty ponad 53,2 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

d1yu950

Podziel się opinią

Share
d1yu950
d1yu950