Trwa ładowanie...
d3qryw0

Ponad 5 mld zł na infrastrukturę w przyszłorocznym budżecie

Ponad 5 mld zł znajdzie się w przyszłorocznym budżecie na inwestycje drogowe i kolejowe - powiedział w środę minister transportu Sławomir Nowak, który był gościem VII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu.

d3qryw0
d3qryw0

Nowak powiedział, że "na tle globalnego kryzysu przyszły rok nie będzie taki zły, jeżeli chodzi o resort transportu".

- W przyszłym roku planujemy wydać dużo więcej pieniędzy na remonty dróg krajowych niż w latach ubiegłych - powiedział Nowak. Dodał, że wskutek tegorocznych trudności przy budowie autostrad, roboty będą kontynuowane w 2013 r.

- Polska jeszcze przez wiele lat będzie największym placem budowy w Europie, bo też ma największe potrzeby infrastrukturalne. Nowa perspektywa funduszy europejskich po roku 2014 to konieczność zbudowania nowych tysięcy kilometrów dróg ekspresowych - mówił Nowak do uczestników Forum.

Zapewnił, że kolej jest dla niego absolutnym priorytetem. - Program budowy dróg mamy już rozpędzony. Gorzej jest z koleją - powiedział.

d3qryw0

Dodał, że cała Unia Europejska zaczyna bardzo mocno promować transport kolejowy, a wspólną intencją w całej Unii jest wprowadzanie wspólnych kolejowych standardów dotyczących m.in. przepisów sterowania ruchem czy ujednolicenia napięcia elektrycznego sieci trakcyjnej.

W nowosądeckim Forum bierze udział ponad 350 młodych liderów reprezentujących 42 kraje - z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej, Bałkanów i Kaukazu. Są to przedstawiciele organizacji obywatelskich, społecznych, politycznych i gospodarczych.

d3qryw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qryw0