Trwa ładowanie...
d3fz2tr
d3fz2tr

Ponowne otwarcie emisji 5-letnich euroobligacji; rentowność 5,552 proc. - MF

7.5.Warszawa (PAP) - Ponowne otwarcie emisji 5-letnich obligacji nominowanych w euro wyceniono na 280 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności...
Share
d3fz2tr

7.5.Warszawa (PAP) - Ponowne otwarcie emisji 5-letnich obligacji nominowanych w euro wyceniono na 280 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 5,552 proc. - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

"Ministerstwo Finansów informuje, iż w dniu dzisiejszym dokonano wyceny ponownego otwarcia emisji 5-letniej obligacji nominowanej w euro. Transakcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co pozwoliło zwiększyć wstępnie planowaną wartość nominalną z 250 mln do 750 mln euro" - podano w komunikacie.

"W rezultacie łączna wartość nominalna obligacji o terminie zapadalności 3 lutego 2014 r. wynosi 1,75 mld euro. Ponowne otwarcie emisji wyceniono na 280 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 5,552 proc. Pierwotna emisja tychże obligacji została wyceniona w styczniu br. na 300 punktów bazowych, co odpowiadało rentowności na poziomie 5,94 proc." - napisano w komunikacie.

Jak podano, nabywcami obligacji są głównie instytucjonalni klienci typu asset managers z całej Europy, przede wszystkim z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski.

Emisję przeprowadzono na podstawie programu emisji obligacji średnioterminowych na rynku europejskim (EMTN).

Kierownikami konsorcjum emitującego obligacje są banki: Citigroup, ING i SG CIB. (PAP)

mak/ ana/

d3fz2tr

Podziel się opinią

Share
d3fz2tr
d3fz2tr