Trwa ładowanie...
d2ynwig
31-03-2016 14:36

POPIHN oczekuje wzrostu zapotrzebowania na paliwa w kolejnych latach

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) oczekuje, że w wariancie bazowym poziom zapotrzebowania na paliwa w Polsce na przełomie 2019/2020 r. może wrócić do rekordowego poziomu z 2011 r., wynika z raportu rocznego Organizacji.

d2ynwig
d2ynwig

Scenariusz bazowy zakłada, że polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 3-4% rocznie. W podstawowym wariancie scenariusza założono, że niskie notowania ropy naftowej utrzymają się przez około pół roku, po czym nastąpi niewielkie odbicie i na koniec roku średnia cena ropy Brent wyniesie ok. 45-55 USD/bbl i utrzyma się przez 2-3 lata, po czym wzrośnie do ok. 70-90 USD.

Założono także stabilną sytuację na międzynarodowym rynku surowcowym z lekką nadprodukcją surowca. Na rynku krajowym POPiHN zakłada intensyfikację działań ograniczających szarą strefę, prowadzonych przez Ministerstwo Finansów.

"Jeżeli to się uda, to mamy szanse osiągnąć poziom z 2011 r., kiedy było ono rekordowe, gdzieś na przełomie 2019/2020 r." - powiedział członek zarządu POPiHH Krzysztof Starzec podczas konferencji prasowej.

W raporcie POPiHN podała, że w 2016 oczekuje wzrostu popytu na paliwa ciekłe i skutecznego zwiększania tego popytu w kolejnych latach. W wariancie bazowym zapotrzebowanie na paliwa ciekłe może wzrosnąć do ok. 27 mld m3 w 2022 r. i systematycznie rosnąć w perspektywie 2025 r.

(ISBnews)

d2ynwig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ynwig

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj