Trwa ładowanie...
d1vbn32
chiny
14-09-2010 12:45

Porozumienie o współpracy gospodarczej między PAIiIZ a Chińczykami

Polski przedsiębiorca, który będzie chciał rozpocząć działalność na chińskim rynku będzie mógł liczyć na wsparcie tamtejszych instytucji - zakłada podpisane we wtorek porozumienie o współpracy między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a władzami miasta Hangzhou.

d1vbn32
d1vbn32

Polski przedsiębiorca, który będzie chciał rozpocząć działalność na chińskim rynku, będzie mógł liczyć na wsparcie tamtejszych instytucji - zakłada podpisane we wtorek porozumienie o współpracy między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a władzami miasta Hangzhou.

- Podpisaliśmy porozumienie z władzami jednego z najszybciej rozwijających się miast Chin Środkowych - miastem Hangzhou. Jest to kolejne porozumienie, jakie PAIiIZ zawiera z różnymi instytucjami na terenie Chin - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Dodał, że w Hangzhou nie działają jeszcze polscy przedsiębiorcy; do tej pory wybierali głównie Pekin.

Wyjaśnił, że takie porozumienie pozwala polskiemu przedsiębiorcy "nie czuć się samotnym na terenie Chin". - W tej umowie - dotyczy ona również chińskich przedsiębiorców chcących u nas rozpocząć biznes - wzajemnie zobowiązujemy się m.in. do pomocy w organizacji spotkań czy kontaktów biznesowych - podkreślił.

Dyrektorka Hangzhou Municipal Foreign Trade & Economic Cooperation Bureau of China Li Ling powiedziała, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie chińskich inwestorów Polską. - Wasz kraj bardzo dobrze poradził sobie z kryzysem ekonomicznym. Na terenie naszego miasta działalność prowadzą jedne z najważniejszych i najefektywniejszych firm w całych Chinach. Liczymy na zainteresowanie ze strony polskiego biznesu naszymi walorami gospodarczymi - podkreśliła.

d1vbn32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vbn32