Trwa ładowanie...
porsche

Porsche chwali się wynikami. Sprzedaje coraz więcej luksusowych aut

- Porsche dalej podąża drogą sukcesu - chwali się Bernhard Maier, członek zarządu firmy, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.
Share
Porsche chwali się wynikami. Sprzedaje coraz więcej luksusowych aut
Źródło: WP.PL, Fot: Porsche/mat.pras.
d1z76y4

Porsche właśnie opublikował dane sprzedaży swoich luksusowych aut na świecie. - Porsche dalej podąża drogą sukcesu - chwali się Bernhard Maier, członek zarządu firmy, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.

Jak wynika z danych Porsche AG od stycznia do września tego roku na całym świecie do salonów trafiło 173 tysiące samochodów niemieckiego producenta. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to tylko 135 tysięcy aut. Do końca roku najprawdopodobniej z fabryk w Stuttgarcie wyjdzie ponad 200 tysięcy samochodów marki.

We wrześniu producent sportowych aut po raz kolejny zwiększył liczbę dostaw na wszystkich głównych rynkach. W USA do salonów trafiło o 23 procent luksusowych samochodów więcej, w Chinach o 24 procent, a w Europie aż o 51 procent.

d1z76y4

Chociaż wciąż najważniejszym rynkiem dla producenta jest rodzimy rynek niemiecki, to najwięcej aut rocznie wędruje do Azji, Afryki i na Bliski Wschód. Od początku roku trafiło tam 67 tysięcy wozów. Dla porównania do Europy koncern sprzedał 58 tysięcy (z czego 22 tysiące to same Niemcy), a do USA 47 tysięcy. Z kolei 44 tysiące samochodów powędrowało do Chin.

Który samochód cieszy się największym powodzeniem? W Niemczech szczególnie wysoki wzrost sprzedaży zanotowano w przypadku legendarnego Porsche 911. Od stycznia do września znalazł on 5301 nabywców, czyli o 21 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na całym świecie na "911" skusiło się ponad 25 tysięcy osób.

d1z76y4

Podziel się opinią

Share
d1z76y4
d1z76y4