Trwa ładowanie...
dfr0x3p

Portfel zamówień Mirbudu wynosi obecnie 1,9 mld zł

Warszawa, 12.10.2015 (ISBnews) - Portfel zamówień Mirbudu wynosi obecnie 1,9 mld zł, z czego 800 mln zł przypada na 2015 r., poinformował prezes Jerzy Mirgos.

Share
dfr0x3p

"Po podpisaniu umowy na budowę odcinka trasy S5 w okolicach Bydgoszczy nasz portfel zamówień wynosi obecnie około 1,9 mld zł, z czego 800 mln zł przypada na 2015 r. Systematycznie zwiększamy nasz potencjał realizacyjny, poszerzając nasz park maszynowy oraz zatrudniając wysoko wykwalifikowanych menedżerów, licząc na udział w kolejnych projektach drogowych ogłaszanych zarówno przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ale także polskie samorządy. Jestem przekonany, że jeśli spełnią się zapowiedzi licznych inwestycji w polską infrastrukturę, to sektor budowlany zanotuje w kolejnych latach okres dynamicznego wzrostu" - Mirgos, cytowany w komunikacie.

Obecnie Grupa Mirbud prowadzi ok. 30 projektów drogowych, w tym m.in. budowę obwodnicy Inowrocławia o długości ponad 18 km oraz drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (bez węzła), o długości ok. 16,9 km, podano również.

Wcześniej spółka podała, że konsorcjum Mirbudu i jego spółki zależnej - Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia zawarło umowę z GDDKiA na wykonanie odcinka S5 z zaakceptowaną kwotą kontraktową 421,82 mln zł brutto.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2014 r. spółka miała 971,60 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dfr0x3p

Podziel się opinią

Share
dfr0x3p
dfr0x3p