Trwa ładowanie...
d175c6h

Portfel zamówień Unibepu na ten rok wynosi ok. 1,4 mld zł

Warszawa, 26.08.2016 (ISBnews) - Portfel zamówień Unibepu na rok bieżący wynosi ok. 1,4 mld zł, poinformował prezes Leszek Marek Gołąbiecki.

Share
d175c6h

"Cieszy przede wszystkim dobry portfel zleceń - na rok 2016 wynosi on ok. 1,4 mld zł, solidny i perspektywiczny jest także na rok 2017. Świadczy to o tym, że inwestorzy nam ufają, powierzając nam do realizacji swoje kolejne projekty" - napisał Gołąbiecki w komentarzu do wyników za I półr.
W 2016 roku spółka pozyskała kontrakty o wartości 840,58 mln zł.

"Niezmiennie głównym kołem napędowym Grupy Unibep jest generalne wykonawstwo w kraju. Jesteśmy liderem, jeśli chodzi o wykonawstwo w segmencie mieszkaniowym na największym rynku w kraju - rynku warszawskim. Obecnie tylko w Warszawie jesteśmy w trakcie realizacji 25 inwestycji mieszkaniowych, gdzie budujemy ponad 6 tysięcy mieszkań. Tylko w drugim kwartale 2016 r. podpisaliśmy umowy na wybudowanie łącznie 777, zaś w lipcu i sierpniu na kolejne 932 mieszkania" - napisał także Gołąbiecki.

Prezes wskazał, że spółka konsekwentnie rozwija działalność w obszarze budownictwa przemysłowego. "Z powodzeniem prowadzimy
największą inwestycję czołowej spółdzielni mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem, natomiast w Białymstoku dla Rosti Bianor Sp. z o.o., jednego z wiodących europejskich dostawców rozwiązań w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, realizujemy budynek magazynowy z częścią produkcyjną i biurową. Wartość obu kontraktów to ponad 120 mln zł" - czytamy dalej.

d175c6h

Jeśli chodzi o rynki eksportowe, Unibep ma podpisane warunkowe umowy na budowy na Białorusi: galerii handlowej w Grodnie (o wartości
66 mln Euro) oraz centrum tenisowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Mińsku (o wartości 26,8 mln euro).

"Niestety, do chwili obecnej inwestorzy nie otrzymali finansowania z polskich banków. Pragnę podkreślić, że Unibep SA rozpocznie pracę przy tych kontraktach tylko wtedy, gdy będzie miał zapewnione finansowe bezpieczeństwo prowadzenia inwestycji. Ponadto intensyfikujemy swoje działania akwizycyjne na tym rynku" - podkreślił Gołąbiecki. "W Rosji zakończyliśmy kontrakty i nie liczymy na pozyskanie nowych projektów - głównie ze względów gospodarczo-politycznych" - dodał.

"W Niemczech natomiast zakończyliśmy budowę domów opieki. Rynek naszego zachodniego sąsiada jest dla nas bardzo interesujący i jest związany z realizacją i sprzedażą na tym terenie budynków modułowych, produkowanych w fabryce w Bielsku Podlaskim. Segment budownictwa modułowego w II kwartale 2016 r. realizował projekty zgodnie z założeniami. W Norwegii wybudowaliśmy już blisko 1 500 mieszkań, a ok. 300 jest w trakcie realizacji. Tylko w II kwartale podpisaliśmy umowy na wybudowanie 105 mieszkań w dwóch lokalizacjach w Norwegii. Nadal głównym rynkiem dla budynków modułowych jest rynek norweski, ale pracujemy nad kolejnymi krajami skandynawskimi. Nasze dwa projekty deweloperskie na rynku norweskim, realizowane we współpracy z lokalnym partnerem, idą zgodnie z planem" - napisał Gołąbiecki.

W budownictwie drogowym w minionym okresie Unibep rozpoczął - wraz z konsorcjantem PORR Infrastructure Polska - największy
projekt w swojej historii: budowę 16-kilometrowego odcinka drogi S8, koło Ostrowi Mazowieckiej.

d175c6h

"W dwóch kolejnych kwartałach 2016 r. harmonogramy przewidują zintensyfikowanie prac przy budowie tej trasy, a co za tym idzie zwiększenie przychodów tego segmentu. Przypominam, że dla dwóch generalnych wykonawców tej trasy - Astaldi i Polaqua - produkujemy i układamy masę bitumiczną. Prócz tego rozpoczęliśmy projekty drogowe dla samorządów głównie z województwa podlaskiego. Segment jako całość wzmacniają także kontrakty w obszarze mostowym" - podsumował prezes.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d175c6h

Podziel się opinią

Share
d175c6h
d175c6h