Trwa ładowanie...
d2tp1zz
16-03-2017 07:49

Portfel zamówień ZUE wzrośnie do ok. 1,6 mld zł po zawarciu spodziewanych umów

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - ZUE podpisało umowy o wartości 471 mln zł od początku bieżącego roku do połowy marca, wobec zawarcia kontraktów o wartości 318 mln zł w całym ubiegłym roku. Dzięki temu aktualny portfel zamówień spółki obejmuje kontrakty na sumę ok. 613 mln zł do realizacji w latach 2017-2020. Ponadto przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których złożyła oferty z najniższą ceną (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 1 019 mln zł. Po podpisaniu umów na te kontrakty ZUE będzie dysponować portfelem zamówień o wartości ok. 1,6 mld zł. poinformował prezes Wiesław Nowak.

d2tp1zz
d2tp1zz

"Podsumowując miniony rok, oceniam, że sytuacja Grupy ZUE jest dobra i jesteśmy doskonale przygotowani do pełnego wykorzystania perspektyw rynkowych. Stawiamy obecnie przede wszystkim na szeroką działalność ofertową i rozbudowę portfela zamówień. Od początku 2017 roku podpisaliśmy umowy o łącznej wartości ok. 471 mln zł. W efekcie, nasz aktualny portfel zamówień obejmuje kontrakty na sumę ok. 613 mln zł. Jesteśmy także w trakcie pozyskiwania kontraktów o łącznej wartości ok. 1 mld zł (są to przetargi, w których złożyliśmy najkorzystniejsze oferty samodzielnie lub w konsorcjum). Po podpisaniu umów na ww. kontrakty, ZUE będzie dysponować portfelem zamówień o wartości ok. 1,6 mld zł. Ponadto uczestniczymy w postępowaniach przetargowych na łączną kwotę szacowaną na ok. 4,1 mld zł i planujemy start w kolejnych przetargach" - napisał Nowak w liście załączonym do raportu rocznego.

Na dzień sporządzenia sprawozdania rocznego za 2016 r. (13 marca) grupa posiadała portfel zamówień na roboty budowlano-montażowe w wysokości 598 mln zł netto, zapewniający realizację prac w latach 2017-2020. W zakresie działalności projektowej wartość podpisanych umów do realizacji w latach 2017-2018 wynosiła 14 mln zł netto. Natomiast portfel przyjętych zamówień na dostawy materiałów i urządzeń na 2017 rok wynosi 0,8 mln zł netto.
Wartość podpisanych przez ZUE umów na roboty budowlane w 2016 roku wynosi ok. 318 mln zł. Od początku 2017 roku do dnia publikacji sprawozdania spółka podpisała umowy na roboty budowlane na łączną kwotę ok. 471 mln zł. Natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których złożyła oferty z najniższą ceną (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 1 019 mln zł.

"W rok 2017 wchodzimy więc z optymizmem, a naszym nadrzędnym celem niezmiennie pozostaje umacnianie pozycji rynkowej i budowanie wartości ZUE dla jej akcjonariuszy" - napisał także prezes.

Nowak pozytywnie ocenia perspektywy spółki projektowej z Grupy - BPK Poznań oraz handlowej - Railway gft.

d2tp1zz

"Nasza spółka projektowa BPK Poznań, po przeprowadzonej restrukturyzacji, osiągnęła w 2016 roku rentowność na wszystkim poziomach i wchodzi w nowe obszary działalności, prowadząc m.in. nadzory nad realizacją inwestycji. Aktywne pozyskiwanie nowych zleceń i budowanie przez spółkę portfela zamówień na kolejne lata, w połączeniu z faktem, że znaczna część rozpisywanych obecnie przetargów jest ogłaszana w konwencji 'projektuj-buduj', dobrze rokuje na przyszłość BPK Poznań. Pozytywnie oceniamy także perspektywy naszej firmy handlowej, Railway gft, specjalizującej się w dystrybucji materiałów do budowy i remontów torowisk tramwajowych oraz kolejowych, której sytuacja jest silnie skorelowana z sytuacją na rynku budownictwa infrastrukturalnego. Kolejne lata będą bowiem czasem dużych zamówień na materiały budowlane, do czego przyczyni się z jednej strony spodziewane ożywienie na rynku, a z drugiej - wprowadzona przez PKP PLK możliwość wcześniejszej zapłaty za materiały budowlane jeszcze przed ich wykorzystaniem na
budowie" - napisał prezes.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d2tp1zz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tp1zz