Trwa ładowanie...
d4g3lq1
d4g3lq1
naszemiasto.pl
budowa

Powiat jarosławski wyemitował obligacje na remont dróg

Powiat jarosławski szacuje, że dzięki decyzji na modernizację dróg, zyska co najmniej 40 milionów złotych. Wszystko za sprawą wyemitowanych obligacji o wartości 20 milionów złotych. Będą one stanowić wkład własny powiatu do różnorodnych projektów.
Share
d4g3lq1

- Mówiąc krótko jedna złotówka z obligacji to co najmniej dwa złote wydane na polepszenie infrastruktury drogowej - mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

- Dzięki naszym staraniom zostaną uruchomione środki m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego, Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011 czy rezerwy budżetowej Państwa. A każdy z tych programów to co najmniej 50 proc. dotacji. Warto było powalczyć o uchwalenie tej decyzji, bo chociaż niektórzy opozycyjni radni byli niechętni, to jednak w końcu udało się ich przekonać co do słuszności decyzji zgłoszonej przez zarząd powiatu - dodaje Tadeusz Chrzan.

Wśród planowanych inwestycji jest m.in. przebudowa mostu na rzece Szkło w Łazach o wartości ponad 3 mln złotych (z tego wkład własny powiatu 1 810 tys. złotych), przebudowa drogi Jarosław-Kańczuga (wkład własny 1 810 tys.), remont drogi Cieszacin Wielki-Ożańsk (300 tys. środków własnych powiatu) czy budowa chodnika w Rokietnicy o wartości 500 tys. złotych (to także tylko wartość wkładu własnego).

d4g3lq1

Wśród pozostałych należy wymienić także przebudowy i remonty dróg: Zarzecze-Pełnatycze-Bystrowice, Ryszkowa Wola-Korzenica, Helusz-Wola Węgierska, Makowisko-Bobrówka, Boratyn-Zamiechów, Ryszkowa Wola-Bobrówka-Laszki. Planowane są także remonty ulic w Radymnie: Mickiewicza i Złota Góra. Ogółem jak szacuje Powiatowy Zarząd Dróg wszystkie prace obejmą około 100 km dróg powiatu, czyli blisko jedną czwartą.

Najpoważniejszą inwestycją jest jednak budowa tzw. "drogi granicznej" o wartości blisko 10 mln złotych. Połowa z tych pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, pozostałe to środki uzyskane z obligacji. Droga zdecydowanie ułatwi komunikację mieszkańców gminy wiejskiej Jarosław, Pawłosiowa i południowej części miasta.

Oficjalne wydanie internetowe www.jaroslaw.naszemiasto.pl

d4g3lq1

Podziel się opinią

Share
d4g3lq1
d4g3lq1