Trwa ładowanie...
edukacja
+1

Powrót do szkoły. Co z noszeniem maseczek? Szef MEN odpowiada

Koronawirus sprawił, że powrót do szkoły stał się dla resortu edukacji prawdziwym wyzwaniem. Szef ministerstwa Dariusz Piontkowski zapowiedział jednak, że w samych szkołach nie będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa.

Share
Warszawa, 26.08.2020. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski (L) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Malšg (P) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu, 26 bm. Temat konferencji to bezpieczny powrót uczniów do szkół. (sko) PAP/Marcin Obara
Warszawa, 26.08.2020. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski (L) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Malšg (P) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu, 26 bm. Temat konferencji to bezpieczny powrót uczniów do szkół. (sko) PAP/Marcin ObaraŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara
d1pymsz

Powrót do szkoły. Co z noszeniem maseczek? Szef MEN odpowiada

Zdaniem szefa MEN Dariusza Piontkowskiego nauczanie zdalne może być wzbogaceniem stacjonarnego funkcjonowania szkół. Jak podkreślił, decyzja ws. zmian trybu nauczania dyrekcje szkół konsultowały ze służbami sanitarnymi. Wyjaśnił jednocześnie, że takiej zgody nie było w Zakopanem, gdzie samorząd nie chce otwierać szkół.

Powrót do szkoły. Co z noszeniem maseczek? Szef MEN odpowiada

W wytycznych wskazano między innymi, że na terenie szkół będą obowiązywać ogólne zasady higieny w postaci częstego mycia rąk, ochrony podczas kichania i kaszlu oraz unikania dotykania oczu, nosa i ust.

d1pymsz

Osoby wchodzące do budynku szkoły powinny mieć możliwość skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk. Jeżeli jest taka możliwość, w szatni należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różne godziny przychodzenia do szkoły.

Powrót do szkoły. "Dwója" dla szefa MEN. Katarzyna Lubnauer: Nie powinien jeździć dudabusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pymsz

Podziel się opinią

Share
d1pymsz
d1pymsz