Trwa ładowanie...
cena
12-08-2016 10:00

Poza autogazem ceny paliw na stacjach spadają

Poza autogazem ceny paliw na stacjach spadają - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Reflex. Litr LPG podrożał w ostatnich 3 tygodniach średnio o 15 groszy. W przypadku tego paliwa ceny mogą iść jeszcze w górę. To konsekwencja cen ropy, które były obserwowane w pierwszej połowie tego roku.

Poza autogazem ceny paliw na stacjach spadająŹródło: WP.PL, fot: scyther5 / Shutterstock
d3cuzjf
d3cuzjf

- W przypadku benzyny i oleju napędowego obniżki na stacjach są coraz mniejsze, w tym tygodniu ich średnia cena spadła średnia o 2 grosze za litr - powiedziała Urszula Cieślak z Reflexu. Ekspert dodała, że w przypadku pierwszego paliwa sytuacja na rynku hurtowym jest dosyć stabilna, co może pozwolić na dalsze obniżki cen w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o olej napędowy, ceny tego paliwa podrożały w hurcie wzrosły średnio o 8 groszy za litr, a to może sugerować, że dalsze spadki cen diesla stają się bardziej wątpliwe.

Urszula Cieślak zaznaczyła, że w dalszym ciągu ceny paliw są niższe niż przed rokiem o tej samej porze - od 20 do ponad 60 groszy za litr. Litr benzyny PB95 kosztuje 4 złote 28 groszy, litr oleju napędowego 4 złote 5 groszy, litr autogazu 1 złoty 74 grosze.

d3cuzjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cuzjf