Trwa ładowanie...
d2ta08y

Pozbud chce przejąć większościowy udział w spółce Ever Home Rossa

21.12. Warszawa (PAP) - Pozbud podpisał list intencyjny z Ever Home Rossa, w którym wyraził chęć przejęcia większościowego udziału w tej spółce, pod warunkiem przekształcenia jej w...

d2ta08y

21.12. Warszawa (PAP) - Pozbud podpisał list intencyjny z Ever Home Rossa, w którym wyraził chęć przejęcia większościowego udziału w tej spółce, pod warunkiem przekształcenia jej w spółkę akcyjną - poinformował Pozbud w komunikacie. Celem akwizycji jest poszerzenie oferty drewnianych produktów wykończenia wnętrz, poprzez uruchomienie produkcji wysokiej jakości litych podłóg drewnianych.

Jak podano w komunikacie Pozbud zainteresowany jest objęciem większościowego pakietu Ever Home Rossa, już jako spółki akcyjnej, stanowiącego co najmniej 51 proc. kapitału zakładowego w drodze jego podwyższenia, przy czym akcje obejmowane przez Pozbud byłyby akcjami uprzywilejowanymi co do głosu.

"(Pozbud - PAP) obejmie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym poprzez wkład pieniężny w wysokości 2 mln zł i wkład niepieniężny, w skład którego wejdzie zintegrowana linia do produkcji podłóg drewnianych oraz surowiec do produkcji. Na potrzeby nowej działalności spółka wydzierżawi podmiotowi powiązanemu zakład produkcyjny w Grzywnie, który docelowo przeznaczony zostanie do produkcji podłóg drewnianych" - poinformowano w komunikacie.

Dodano, że objęcie dodatkowego pakietu akcji Ever Home Rossa (po okresie pierwszego roku) w zamian za wniesienie środków pieniężnych w wysokości 2 mln zł Pozbud uzależnia od osiągnięcia przez spółkę za 2012 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie minimum 12 mln zł oraz zysku netto nie mniejszego niż 1,5 mln zł. (PAP)

jow/ asa/

d2ta08y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ta08y