Trwa ładowanie...
d3dr4ow
d3dr4ow

Poziom kontraktacji Infovide-Matrix na '10 jest niższy r/r i wynosi 97,2 mln zł

26.08. Warszawa (PAP) - Poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na 2010 r. wynosi obecnie 97,2 mln zł, podczas gdy przed rokiem był on na poziomie 130,6 mln zł. Spółka kończy prace...
Share
d3dr4ow

26.08. Warszawa (PAP) - Poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na 2010 r. wynosi obecnie 97,2 mln zł, podczas gdy przed rokiem był on na poziomie 130,6 mln zł. Spółka kończy prace nad nową, wieloletnią strategią. Gorsze rezultaty pierwszego półrocza są wynikiem przede wszystkim słabszej koniunktury rynkowej - poinformowała spółka w komunikacie.

"Obecnie poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na rok 2010 jest niższy w porównaniu do poziomu w tym samym okresie roku ubiegłego i wynosi 97,2 mln zł. Największy udział w backlogu całkowitych usług mają usługi dla sektorów telekomunikacyjnego, bankowego oraz administracji publicznej" - napisano w raporcie.

Podana kontraktacja nie uwzględnia spółek zależnych.

d3dr4ow

Infovide-Matrix podało, że kończy obecnie prace nad nową strategią, której elementy to m.in. akwizycje i zmiana profilu oferty.

"Obecnie Infovide-Matrix finalizuje prace nad nową strategią, zakładającą bardzo ambitne cele rozwojowe. Nasze priorytety to: zmiana profilu oferty, zwiększanie udziałów firmy na szybko rosnących rynkach, rozwój poprzez akwizycje oraz silniejsza konsolidacja grupy kapitałowej" - powiedział cytowany w komunikacie Jan Maciejewicz, prezes spółki.

W pierwszym półroczu 2010 r. informatyczna grupa wypracowała 0,78 mln zł zysku netto w porównaniu do 5,68 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie spadł do 2,98 mln zł z 7,2 mln zł, a przychody do 87,92 mln zł z 110,39 mln zł.

Infovide-Matrix podało, że wyniki pierwszego półrocza 2010 są konsekwencją przede wszystkim słabszej koniunktury rynkowej najsilniej odczuwanej przez spółkę w końcówce ubiegłego oraz na początku obecnego roku, w szczególności w sektorze telekomunikacyjnym.

d3dr4ow

"Trudną sytuację rynkową spółka odczuła przede wszystkim w pierwszym kwartale 2010, kolejne miesiące roku były już nieco lepsze. Niższe przychody odnotowaliśmy przede wszystkim w obszarze sprzedaży technologii, znacznie mniej został dotknięty spadkami kluczowy dla nas obszar usług. Ta sytuacja wynika przede wszystkim z mniejszej aktywności inwestycyjnej klientów, szczególnie w sektorze telekomunikacyjnym, oraz jednorazowej straty na projekcie w pierwszym kwartale. Odnotowaliśmy natomiast wzrost przychodów z usług w administracji publicznej i w sektorze finansowym" - powiedział Maciejewicz.

Infovide-Matrix widzi jednak poprawę w ostatnich miesiącach.

"Polityka inwestycyjna naszych klientów jest wciąż bardzo ostrożna, jednak w ostatnich miesiącach obserwujemy poprawę wyników oraz stabilizację backlogu kontraktów. Dobre wyniki wypracowały spółki z grupy kapitałowej: CTPartners, DahliaMatic i UtilisIT. Spodziewamy się, że zapowiadane ożywienie koniunktury na rynku IT umożliwi nam powrót do wzrostów." - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Królik, wiceprezes spółki.(PAP)

gsu/ jtt/

d3dr4ow

Podziel się opinią

Share
d3dr4ow
d3dr4ow