Trwa ładowanie...
dvkuw02

Poznań/ Cognifide zatrudnia w Polsce i otwiera biuro w RPA

Kilkadziesiąt osób rocznie chce zatrudniać angielsko-polska spółka Cognifide z branży IT w swoim biurze w Poznaniu. Firma poinformowała też o uruchomieniu swojego biura w Johannesburgu (RPA).

Share
dvkuw02

Działająca na rynku od 2005 roku Cognifide specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie platform i witryn internetowych w oparciu o systemy zarządzania treścią (CMS). Od 2014 roku jest częścią holdingu komunikacji marketingowej WPP.

Zatrudnia blisko 300 osób, w tym ponad 220 w Polsce. Poza biurem w Poznaniu i nowym biurem w RPA, ma swoje oddziały w Londynie i Nowym Jorku.

Spółka poinformowała w piątek w komunikacie prasowym, że plany na najbliższe lata przewidują zwiększanie liczby pracowników polskiego oddziału o ok. 30 proc. rocznie.

Uruchomienie nowego biura w RPA ma związek z realizacją w tym roku prestiżowego projektu dla banku ABSA. Polski zespół przy wsparciu londyńskiego oddziału Cognifide w ciągu sześciu miesięcy stworzył platformę dla jednego z największych banków RPA.

dvkuw02

Spółka podała, że po dwóch miesiącach od wprowadzenia nowej platform, bank ABSA zanotował wzrost liczby otwieranych kont o 34 proc. Pod koniec października witryna internetowa banku zdobyła prestiżową nagrodę branży marketingowej w RPA - The New Generation Social & Digital Media Award w kategorii najlepsza strona korporacyjna.

Dyrektor zarządzający Cognifide Polska Marcin Stańczyk powiedział, że to właśnie sukces projektu zaowocował decyzją o założeniu pierwszego biura w Afryce.

Jak dodał, od momentu wejścia do rodziny WPP, spółka rozwija współpracę z największymi jej agencjami: Wunderman, VML, Ogilvy i wzmacnia swoją pozycję wewnątrz grupy. Ekspansja przekłada się na zwiększenie o połowę metrażu biura w Poznaniu i na sukcesywne zwiększanie liczby pracowników w następnych latach.

"Naszymi klientami są obecnie największe marki na świecie, tj. Ford, GSK, Telegraph, Barclays czy HSBC. Pracujemy z nimi zarówno w Europie, jak i w USA oraz Południowej Afryce. Jednakże większość prac programistycznych odbywa się nadal w Polsce, w naszej siedzibie w Poznaniu" - powiedział Stańczyk.

dvkuw02

W ostatnich 10 latach firma prowadziła projekty dla m.in.: Investec, Roche, Shell, Unilever, Virgin Media, Skype czy Telegraph Media Group.

Przychody Cognifide Polska w 2015 r. wyniosły blisko 18 mln funtów, plany na 2016 to 23 mln funtów.

W kwietniu 2014 roku firma Cognifide dołączyła do grupy WPP, globalnego holdingu komunikacji marketingowej. W 3-tys. biur w 113 krajach grupa WPP zatrudnia ponad 200 tysięcy osób.

dvkuw02

Podziel się opinią

Share
dvkuw02
dvkuw02