Trwa ładowanie...

Praca zdalna staje się warunkiem przy rekrutacji nowych pracowników

W dobie pandemii praca zdalna przestała stanowić przywilej, zamiast tego pracodawcy coraz częściej wymagają podczas rozmowy kwalifikacyjnej, by potencjalny pracownik przygotował się na konieczność pracy całkowicie poza firmą.

Praca zdalna staje się warunkiem przy rekrutacji nowych pracownikówŹródło: mondaynews
d2hfs71
d2hfs71

Praca zdalna staje się warunkiem przy rekrutacji nowych pracowników

W badaniu Grafton Recruitment oraz CBRE praca zdalna stała się pożądaną opcją przez 45 proc. pracowników. Co piąty pracownik wskazuje, że optymalny wymiar to 3 dni pracy na 31 dni. Jednocześnie 15 proc. ankietowanych chce 4 dni pracy zdalnej, gdy 10 proc. opowiada się za możliwością skorzystania z dwóch takich dni w miesiącu.

Przepisy dotyczące pracy zdalnej. Piotr Mueller: regulacje są potrzebne

Jednocześnie już 4 na 10 pracowników wskazuje, że rozgląda się aktualnie za pracą. Większość z nich wskazuje, że decyzję o zmianie podjęli już przed pandemią.

Praca zdalna staje się warunkiem przy rekrutacji nowych pracowników

Organizacje pracodawców apelują do rządu, by w Kodeksie pracy znalazły się bardziej szczegółowe przepisy, w myśl których praca zdalny byłaby wyczerpująco opisana. Decyzja ma związek z obecną sytuacją na rynku pracy, gdzie możliwość funkcjonowania poza biurem stała się koniecznością.

Problem w tym, że wiele przepisów Kodeksu pracy nie bierze pod uwagę, że pracownik może wykonywać swoje obowiązki właśnie w domu czy jakimkolwiek innym miejscu.

d2hfs71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hfs71