Pracownica banku uratowała seniorkę przed utratą 100 tys. zł. Wyczuła przekręt złodziei

Pracownica banku uratowała seniorkę przed utratą 100 tys. zł. Wyczuła przekręt złodziei
Pracownica banku uratowała seniorkę przed utratą 100 tys. zł. Wyczuła przekręt złodziei
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | piotrszczepanek
oprac. TOS

17.01.2023 14:57, aktual.: 17.01.2023 15:11

Policjanci z różnych części kraju regularnie donoszą o kolejnych ofiarach przekrętów, dokonywanych wobec starszych osób. Tym razem jednak złodziejom udało się tylko częściowo. 80-letnia mieszkanka Gdyni oddała podającym się za policjantów oszustom siedem tysięcy złotych i chciała wypłacić z banku jeszcze 100 tysięcy. Uchroniła ją przed tym pracownica banku.

Jak informuje oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Do 80-letniej mieszkanki tego miasta zadzwonił telefon stacjonarny, mężczyzna, który się odezwał, podał się za policjanta.

Zapytał kobietę o oszczędności i o numer komórkowy. Następnie przekonał ją, że powinna przekazać mu trzymane w domu i na bankowym koncie pieniądze. Seniorka zgodnie z wytycznymi spotkała się z mężczyzną przy śmietniku przed blokiem i przekazała mu siedem tysięcy złotych, które miała w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pracownica banku wyczuła przekręt

Po pewnym czasie oszust zadzwonił do seniorki na telefon komórkowy i polecił jej pojechać do banku i wypłacić 100 tysięcy złotych. Złodziej nie przerywał połączenia telefonicznego. Kiedy 80-latka dotarła już do placówki i chciała wypłacić pieniądze, pracownica placówki zorientowała się, że chodzi o oszustwo.

Pracownica natychmiast zadzwoniła na policję. Oszust, który był na linii z seniorką, usłyszał tę rozmowę i rozłączył się. Dzięki temu starsza kobieta nie straciła swoich wszystkich oszczędności. Sprawą zajmuje się teraz gdyńska policja, która przypomina, żeby nie działać w pośpiechu, zachowywać ostrożność i nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Sprawcy wciąż modyfikują metody oszustw i wykorzystują zaufanie osób starszych do różnych instytucji.

Funkcjonariusze podkreślają też, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Plaga oszustw

Oszustw popełnianych wobec osób starszych jest niestety wiele. Tydzień temu policja z Pabianic informowała, że 76-letnia mieszkanka tego miasta wyrzuciła przez okno kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności i biżuterię, które zabrali oszuści, podający się za policjantów. Złodzieje namówili seniorkę na taki krok po tym, jak udało im się przekonać, że jej kosztowności nie są w domu bezpieczne.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także