Trwa ładowanie...

Pracownicy firmy Amazon w Niemczech będą strajkować do Bożego Narodzenia

Strajkujący pracownicy czterech niemieckich centrów wysyłkowych amerykańskiej firmy Amazon przedłużyli do Bożego Narodzenia strajk przeciwko metodom wymuszania większej wydajności pracy za pomocą sterowania elektronicznego. Strajk rozpoczął się 15 grudnia.

Share
Pracownicy firmy Amazon w Niemczech będą strajkować do Bożego Narodzenia
d1hmph6

Strajkujący pracownicy czterech niemieckich centrów wysyłkowych amerykańskiej firmy Amazon przedłużyli do Bożego Narodzenia strajk przeciwko metodom wymuszania większej wydajności pracy za pomocą sterowania elektronicznego. Protest rozpoczął się 15 grudnia.

Dyrekcja Amazon, największej na świecie firmy zajmującej się sprzedażą internetową, zapewnia, że mimo strajku personelu czterech z jej dziewięciu centrów wysyłkowych w Niemczech, które w sumie zatrudniają 9 000 pracowników, jest w stanie terminowo wykonać przedświąteczne zamówienia.

d1hmph6

Zwłaszcza, że może również oprzeć się na pracy centrów wysyłkowych Amazon w: Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji.

Strajkujący należą do związku zawodowego pracowników sektora usług Ver.di, który konsekwentnie domaga się od Amazon polepszenia warunków pracy personelu i podjęcia przez dyrekcję firmy negocjacji ze związkowcami.

O tym, jak pracuje się w polskim oddziale amerykańskiego giganta możesz przeczytać TUTAJ

d1hmph6

Podziel się opinią

Share
d1hmph6
d1hmph6