Trwa ładowanie...
d3f5bfy

Pracuj.pl: Już w 70% ofert pracy wymagana znajomość jęz. ang. wobec 47% rok temu

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Wymóg znajomości języka angielskiego znalazł się w 70% ofert pracy w pierwszym półroczu 2016 roku, wynika z analizy Pracuj.pl. W I półroczu 2015 roku 47% ogłoszeń zawierało wymóg znajomości tego języka.

Share
d3f5bfy

"Znajomość języka obcego to bardzo istotny aspekt dla pracodawców. Język angielski jest już standardem, najczęściej firmy wymagają znajomości komunikatywnej lub bardzo dobrej. To na naukę tego języka powinniśmy więc postawić w pierwszej kolejności. Niestety, często zdarza się, że kandydaci deklarują w CV komunikatywną znajomość języka angielskiego, a już podczas rozmowy telefonicznej rekruter przekonuje się, że jest to deklaracja zdecydowanie na wyrost. Nie warto więc ubarwiać swojego CV, a realnie zadbać o znajomość języka angielskiego" - powiedziała koordynator zespołu ds. rekrutacji Konstancja Zyzik, cytowana w komunikacie,

Najwięcej ofert pracy, w których pojawia się wymóg znajomości języka angielskiego, skierowanych jest do osób odpowiedzialnych za rozwój oprogramowania - aż 92% ogłoszeń zawiera takie wymaganie. Pracownicy odpowiedzialni za badania i rozwój także nie powinni zapominać o nauce języka angielskiego. W I półroczu 2016 roku 85% ogłoszeń skierowanych do pracowników odpowiedzialnych za badania i rozwój posiadało wymóg znajomości tego języka. Podobne oczekiwanie zawierało też 85% ofert pracy dla osób odpowiedzialnych za marketing, podano również.

"W obszarze hotelarstwa, gastronomii i turystyki 82% ogłoszeń dla pracowników zawierało wymóg posługiwania się językiem angielskim" - czytamy w komunikacie.

Drugim najczęściej pojawiającym się w ogłoszeniach o pracę językiem, jest język niemiecki. W pierwszym półroczu 2016 roku oferty zawierające wymóg znajomości tego języka stanowiły 14% wszystkich ogłoszeń - to wzrost o 5 pkt proc. w stosunku do danych z pierwszego półroczna 2015 r., podano również.

d3f5bfy

"Z analizy ogłoszeń, które zostały opublikowane na portalu Pracuj.pl w I kwartale 2016 r. wynika, że wymóg znajomości języka niemieckiego pojawiał się najczęściej wśród ogłoszeń skierowanych do osób odpowiedzialnych za transport, spedycję, logistykę (25% z wszystkich ofert dla tych specjalistów zawiera wymóg znajomości języka niemieckiego), budownictwo (22%) oraz pracowników łańcucha dostaw (20%)" - czytamy w komunikacie.

W I półroczu 2016 r. poszukiwano także osób ze znajomością języka francuskiego (4% wszystkich ogłoszeń zawierało wymóg znajomości tego języka), podano również.

Pracuj.pl to polski serwis rekrutacyjny. Portal powstał w 2000 r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie.

(ISBnews)

d3f5bfy

Podziel się opinią

Share
d3f5bfy
d3f5bfy