Trwa ładowanie...
d2tp1zz
16-03-2017 07:55

Prairie: Gotowość do wystąpienia o koncesję dla kopalni Jan Karski w II poł. br.

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Prairie Mining Limited będzie gotowe do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą dla kopalni Jan Karski w II pół. 2017 r., poinformowali ISBnews członkowie zarządu.

d2tp1zz
d2tp1zz

Spółka prowadzi od listopada rozmowy w sprawie budowy kopalni i jej finansowania z China Coal.

"Ten proces się zakończy do połowy roku. Równolegle kończymy prace nad pozwoleniem środowiskowym, planowaniem przestrzennym, kończymy też nabywanie terenu. Kiedy to wszystko się zakończy, co powinno nastąpić w III lub IV kw. tego roku, będziemy gotowi do złożenia wniosku" - powiedział prezes Ben Stoikovich w rozmowie z ISBnews.

"Pracujemy nad tym, by złożyć wniosek w III lub IV kw. tego roku i mamy nadzieję, że w ciągu kolejnych 6 miesięcy ministerstwo będzie mogło wydać decyzję" - dodał członek kadry menadżerskiej Prairie Artur Kluczny.

Prairie nie widzi zagrożenia w związku z sądowymi działaniami LW Bogdanka w sprawie złoża "Lublin". Dotychczasowe decyzje i wyroki sądowe były korzystne dla spółki.

d2tp1zz

"Dodatkowo, jakakolwiek decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie odnosiła się do przeszłości, a dziś okoliczności są dużo bardziej korzystne dla spółki - mamy zatwierdzoną dokumentację geologiczną, co daje nam pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą dla złoża Lublin" - powiedział prezes Prairie Mining.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce - Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d2tp1zz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tp1zz