Trwa ładowanie...
d3ip50x
d3ip50x

Premier gotów do rozmów o dacie euro, ważny konsensus polityczny

Premier Donald Tusk powiedział po szczycie w Brukseli, że jest gotów rozmawiać z opozycją i prezydentem o dacie przyjęcia euro, ale na razie podtrzymuje mapę drogową ustaloną przez rząd.
Share
d3ip50x

_ Przygotowaliśmy mapę drogową i kalendarz, który przyjął rząd. Ważne jest budowanie konsensusu _- powiedział premier w niedzielę na konferencji prasowej po szczycie unijnym w Brukseli.

_ Chcemy budować konsensus wokół drogi do euro. To także była sugestia prezesa EBC, żeby poświęcić możliwie dużo czasu na budowanie konsensusu _ - powiedział premier.

_ Jeżeli pojawi się ze strony PiS gotowość do dyskusji o szczegółach mapy drogowej, to nie będę robił dogmatu z żadnego z elementów mapy drogowej, żeby ta rozmowa mogła się rozpocząć _ - dodał premier.

d3ip50x

Premier podkreślił, że jest przekonany do daty zaproponowanej przez rząd, ale jest gotów rozmawiać na ten temat z opozycją i prezydentem.

Rząd planuje wejście do mechanizmu ERM2 w tym roku, a wejście do strefy euro w 2012 roku.

Po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu po prezydenckim szczycie społeczno-gospodarczym premier zadeklarował gotowość do rozmów na temat daty wejścia do strefy euro, pod warunkiem, że powstanie narodowa strategia w tej sprawie i data nie zostanie odłożona na nieokreśloną przyszłość.

Bartek Godusławski

d3ip50x

Podziel się opinią

Share
d3ip50x
d3ip50x