Trwa ładowanie...
d46tr8d
28-09-2016 17:18

Premier: Rząd przyjął dziś projekt budżetu na 2017 r., szczegóły poda w piątek

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Rada Ministrów przyjęła dziś ostateczną wersję projektu budżetu na 2017 r., poinformowała premier Beata Szydło. Podstawowe wskaźniki nie zmieniły się wobec wersji przyjętej wstępnie w ub. miesiącu., natomiast szczegółowe informacje na temat projektu mają zostać przedstawione w piątek.

d46tr8d
d46tr8d

"Dzisiaj posiedzenie rządu było poświęcone właściwie jednemu tematowi, tzn. przyjęciu projektu budżetu na 2017 r. [?] Budżet na rok 2017 został dziś przyjęty. Zostanie przesłany do Sejmu - mamy na to czas do piątku" - powiedziała Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Zaznaczyła, że podstawowe wskaźniki nie zmieniły się wobec wersji przyjętej wstępnie w sierpniu.

"Tegoroczne wyniki budżetowe są bardzo dobre, bardzo dobrze idzie realizacja dochodów. Ale nie ukrywamy, że mamy większe ambicje, jeśli chodzi o dochody i realizowanie rozwoju. Dlatego powstaje Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów" - dodała premier.

Zapowiedziała też, że w najbliższym czasie wicepremier i minister rozwoju, który został dziś powołany także na ministra finansów, przedstawi ten dokument po tym, jak zostanie on przesłany do Sejmu.

"Już teraz zapraszam państwa na pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w piątek. Wtedy będziemy mówić o budżecie" - powiedziała Szydło.

d46tr8d

Dodała, że są w nim pewne przesunięcia wobec wersji przyjętej wstępnie. Podkreśliła, że są w nim zapewnione środki m.in. na program 500+, podniesienie minimalnej emerytury do 1 000 zł, a także na bezpłatne leki dla seniorów.

Według zapowiedzi, wraz z projektem budżetu omawiana miała być Strategia zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2017-2020.

Wcześniej w tym tygodniu odwołany dziś minister finansów Paweł Szałamacha poinformował, że po tym, jak Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej, pobieranie tego podatku zostało zawieszone. Zapowiedział też, że resort ma przedstawić Radzie Ministrów projekt ustawy dotyczącej opodatkowania handlu wielkopowierzchniowego według nowej formuły i dokonać korekt do budżetu na 2017 r.

Pod koniec sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępnie projekt ustawy budżetowej na rok 2017, zakładający m.in. wzrost PKB na poziomie 3,6% w przyszłym roku wobec 3,4% oczekiwanych w tym roku oraz z deficytem budżetu centralnego nie przekraczającym 59,3 mld zł.

(ISBnews)

d46tr8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46tr8d