Trwa ładowanie...
d34qt37

Premier: w RDS będą się wykuwały najlepsze programy dla gospodarki (krótka3)

Premier Beata Szydło podczas pierwszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego wyraziła "głęboką wiarę" w to, że RDS będzie miejscem, w którym "będą się wykuwały najlepsze programy i projekty dla polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskiej gospodarki".

Share
d34qt37

"Dzisiaj próbujemy w Polsce zbudować program, co do którego umówiliśmy się w wyborach z obywatelami, na konkretne rozwiązania. Te rozwiązania dotyczą m.in. takich spraw, które państwo będziecie musieli rozstrzygać, i o których będziecie rozmawiać. Spraw dotyczących pracy, programów rozwojowych, wynagrodzeń, wzrostu wynagrodzeń, tj. ta bolączka, która jest dzisiaj powszechnie dostrzegana w różnych środowiskach w naszym kraju, mówią o tym pracodawcy i strona społeczna, my też to dostrzegamy" - podkreśliła szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, "w Polsce sama próba dialogu została zdewaluowana". "Spróbujmy ją odbudować, bo przed nami niepowtarzalna szansa, by tak się stało" - dodała.

"Wielkim osiągnięciem Polski jest to, że żyjemy dzisiaj w takim czasie, kiedy możemy wyrażać różne opinie, również krytyczne w stosunku do otaczającej nas rzeczywistości. Ważne jest tylko, byśmy umieli z tej krytyki - z jednej strony wyciągać odpowiednie wnioski, a z drugiej strony, by ta krytyka nie była tylko i wyłącznie powiedzeniem: nie, bo nie. Trzeba się wsłuchiwać we własne propozycje, w głos drugiej strony" - przekonywała szefowa rządu.

d34qt37

"Myślę, że musimy wszyscy tę lekcję odrobić, byśmy nie popełnili błędu, który doprowadzi do tego, że zamiast realizować dobre programy i dobre projekty, będziemy spierali się tylko i wyłącznie tym jałowym sporem, z którego niewiele wynika. A poprzez taki jałowy spór i przez to, że nie słuchano i przez to, że władza nie potrafiła pochylić się nad ważnymi sprawami, ten dialog (....) poprzedni został zawieszony" - powiedziała Szydło. "Jesteśmy dziś w nowym miejscu, w nowym punkcie. Zaczynamy od nowa" - dodała.

"Wierzę w to głęboko, że to forum, na którym państwo będziecie się spotykali i rozmawiali, właśnie taką formę dialogu przyjmie i tutaj będą się wykuwały najlepsze programy i projekty dla polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskiej gospodarki" - podsumowała premier.

d34qt37

Podziel się opinią

Share
d34qt37
d34qt37