Trwa ładowanie...
d145wj0

Premier we wtorek będzie rozmawiał z firmami ubezpieczeniowymi

18.05. Kobiernice (PAP) - Premier Donald Tusk poinformował, że jeszcze we wtorek będzie rozmawiał z największymi firmami ubezpieczeniowymi o tym, żeby ubezpieczenia - w sytuacjach...

d145wj0
d145wj0

18.05. Kobiernice (PAP) - Premier Donald Tusk poinformował, że jeszcze we wtorek będzie rozmawiał z największymi firmami ubezpieczeniowymi o tym, żeby ubezpieczenia - w sytuacjach kryzysowych, takich jak powódź - były wypłacane natychmiast.

Jak dodał, chodzi o to, żeby skrócić "prawie do zera" procedury dotyczące ustalania szkód i wypłacania ubezpieczenia.

Premier, który we wtorek po południu odwiedził miejscowość Kobiernice w gminie Porąbka na Śląsku, zadeklarował, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy.

"Nie może być kary dla tego, co się ubezpieczył, ale nie może zostać bez pomocy ten, kto nie jest ubezpieczony, (...) pomoc jest niezbędna dla tych, którzy np. stracili dom, ale ten, kto był ubezpieczony ma ten bonus, ma te swoje dodatkowe (pieniądze)" - powiedział Tusk.

d145wj0

"Kto, będzie w sytuacji takiej, że nie może czekać na pieniądze za szkody, bo stracił dobytek, nie ma z czego żyć, wtedy będziemy pomagać zaliczkowo. Państwo weźmie na siebie obowiązek zaliczkowego wsparcia tych, którzy będą potrzebowali pieniędzy od razu" - zadeklarował premier.

Wyraził też nadzieję, że skala powodzi - jeśli chodzi o całą Polskę - nie będzie gigantyczna.

"Im większa skala, tym siłą rzeczy mniejsza pomoc (finansowa) dla każdego człowieka. Jak będzie to (pomoc) dotyczyła pięciu województw i setek tysięcy ludzi, to wiadomo, że tych pieniędzy na każde gospodarstwo będzie mniej" - zaznaczył Tusk.(PAP)

mrr/ ura/ mow/

d145wj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d145wj0